نمایش نمایش

شناسه : 24340355
بر اساس روایات قرآنی؛


ایران اسلامی، انقلاب و تمام حرکاتش بر مبنای آیات نورانی قرآن مجید می باشد و هرگز از مدار عقلانیت مبنی بر نورانیت وحیانی جدا نمی شود.

یزدندا؛ ایران اسلامی، انقلاب و تمام حرکاتش بر مبنای آیات نورانی قرآن مجید می باشد و هرگز از مدار عقلانیت مبنی بر نورانیت وحیانی جدا نمی شود. اگر در آیة 12 سوره توبه تفکری داشته باشیم ما را در این زمینه به چند اصل راهنمایی می کند:


1- اهل ایمان در پیمانهایی که با دیگران حتی کفار می بندند اهل خیانت و به هم زدن عهد و پیمان نیستند و این جمله را در آیات قرآن زیاد می بینیم « او فوا بالقعود»


مقام معظم رهبری دربارة برجام می فرمایند:« بالاخره یک معاهده ای انجام دادیم،نمی خواهیم معاهده را ما به هم بزنیم.


2- اهل ایمان همینطور که اهل وفای به عهد در ارتباط با هم پیمانان خودشان هستند اگر طرف مقابل پیمان را نقض کرد باید طبق مبانی قرآنی حرکتی جهادی انجام دهند تا دشمنان دیگر به خود اجازه ندهند در مقابل مسلمانان نقض عهد کنند.
چون خداوند می فرماید:« و أن نکثوا ایمانهم من بعد عهدهم .... فقاتلوا»
حال که بعضی کشورهای غربی که پیمان خودشان را در برجام عملی نکردند،ما باید چگونه جواب بدهیم.
آیا ما باید در مقابل آنها با نرمی برخورد کنیم؟!
قرآن می گوید:با آنها مبارزه کنید و مقام معظم رهبری می فرمایند آگر آنها قرار داد را پاره کردند ما آتش می زنیم.در برخورد هم آیات نورانی قرآن کریم می فرماید با کدخدا و مرکز فرماندهی و تشکیلات دشمن برخورد کنید و آب را از سرچشمه ببندید شاید در این برخورد شدید شما آنها درست بردارند.پس برخورد با کشورهای ناقض برجام باید باشد و این برخورد باید با صلابت هم باشد تا کشورهای دیگر در تعاملاتشان قصد نقض عهد نداشته باشند.

نویسنده: حجت الاسلام علی شیخ زاده
انتهای پیام/
 


جدیدترین ها جدیدترین ها