نمایش نمایش

شناسه : 30929696
نظر مردم یزد در خصوص نوشت افزار ایرانی اسلامی؛


با توجه به جایگاه لوازم‌التحریر در سبد مخارج خانوارهای ایرانی، خرید نوشت افزار ایرانی؛ می‌تواند به پازل رشد تولید ملی کمک کند.

به گزارش یزدندا؛ با نزديک شدن به مهرماه و فصل بازگشايي مدارس، مخارج خانواده ها در بخش تهيه ملزومات و نيازمندي هاي تحصيلي فرزندان افزايش مي يابد و اين روزها بسياري از خانواده ها مشغول خريد لوازم تحصيلي براي فرزندان مدرسه اي خود هستند.

شاخص تحصيل به عنوان يکي از گروه هاي 12گانه مهم در بررسي بهاي کالاها و خدمات مصرفي خانوارها محسوب مي شود. بانک مرکزي در محاسبات ماهيانه خود، تحصيل را به عنوان يکي از مخارج 12گانه در سبد معيشت خانوار لحاظ و تغييرات ماهيانه آن را محاسبه مي کند.

بر اساس بررسي‌هاي بانک مرکزي، سهم تحصيل از سبد مخارج خانوار طي 4ماهه ابتداي سال‌جاري 10.5تا 11درصد بوده است.

با توجه به جایگاه لوازم‌التحریر در سبد مخارج خانوارهای ایرانی، خرید نوشت افزار ایرانی؛ می‌تواند به پازل رشد تولید ملی کمک کند.

بابایی از شهروندان یزدی که برای تهیه نوشت‌افزار به فروشگاه مراجعه کرده بود به خبرنگار یزدندا گفت: من به دنبال نوشت افزار ایرانی اسلامی برای تحصیل فرزندانم هستم و خود و خانواده اهتمام ویژه‌ای به خرید نوشت افزار ایرانی با طرح‌ها و عکس‌های ملی و مذهبی داریم.

این شهروند یزدی ادامه داد: متاسفانه محصولات ایرانی و اسلامی در فروشگاه‌ها کم است و پیشنهاد بنده این است که در آستانه شروع سال تحصیلی نمایشگاه‌هایی در سطح شهر از لوازم التحریر ایرانی و اسلامی دایر کنند.

 

میرزایی فروشنده لوازم التحریر در یزد اذعان کرد: اغلب لوازم التحریر خارجی موجود در بازار چینی است و از لحاظ کیفیت و قیمت خیلی با هم فرقی ندارند.

علی رضا امیریان کارگر بافقی که برای خرید لوازم‌التحریر به یزد آمده بود به خبرنگار یزدندا گفت: برای کمک به تولید ملی باید محصولات ایرانی بخریم، زیرا خرید لوازم‌التحریر ایرانی هم با فرهنگ ما هم‌خوانی دارد هم به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند و من و فرزندانم هنگام خرید حتما به ایرانی اسلامی بودن اناس دقت می‌کنیم زیرا من کارگرم و درک می‌کنم خرید تولیدات ملی چقدر به کارگران کمک می‌کند.

با کفایت، بانوی یزدی گفت: من در ابتدا به خارجی یا ایرانی بودن لوازم‌التحریر فرزندم دقتی نداشتم اما بعد از اینکه متوجه بی کیفیتی لوازم‌التحریر خارجی که اکثرا چینی نیز هستند شدم همیشه از نوشت افزار ایرانی و تولید ملی برای فرزندم تهیه می‌کنم.

وی اظهار کرد: کیفیت و قیمت نوشت‌افزار ایرانی اسلامی بسیار خوب است به خصوص اگر برای سهولت کار نمایشگاه این اقلام دایر شود بسیار عالی است.

انتهای پیام/ز.ک
 


جدیدترین ها جدیدترین ها