نمایش نمایش

شناسه : 25968857
مدیر کمیته امداد شهرستان بافق خبر داد


مدیر کمیته امداد شهرستان بافق گفت: حامیان بافقی با اهدای بیش از یک میلیارد ریال به خانواده‌های نیازمند در قالب طرح محسنین، رشد ۳۲۰ درصدی کمک‌ها را رقم زدند.

به گزارش یزدندا، سیدرضا هاشمی پور، مدیر کمیته امداد شهرستان بافق ۲۰ دی ماه اظهار کرد: هم اکنون تعداد ۱۹۰حامی نیکوکار ۹۲ خانوار را در قالب طرح محسنین(حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم) عهده دار هستند.

وی افزود: در نه ماهه نخست سال جاری حامیان خیراندیش بافقی با اهدای بیش از یک میلیارد ۱۸۰میلیون ریال به خانواده های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بافق در قالب طرح محسنین، رشد ۳۲۰ درصدی کمکهای نقدی و غیر نقدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

هاشمی پور تصریح کرد: سرانه ماهیانه پرداختی به هر مددجو در قالب طرح محسنین بیش از ۸۶۹ هزار ریال است و طرح های کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، مفتاح الجنه(بازدید مسئولان از منازل مددجویان)، جشن نیکوکاری و عاطفه ها، شوق زیارت( مشارکت در اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی)، رضوان( کمک به احداث منزل مددجویان)، صدقات، زکات، اطعام، فطریه و کفاره، نذر قربانی و عقیقه از دیگرطرح های مشارکتی این نهاد است و مردم خداجوی شهرستان بافق می توانند با مشارکت در این طرح ها، از برکات دنیوی و اخروی آن بهره مند شوند.

مدیر کمیته امداد شهرستان بافق افزود: حامیان نیکوکار شهرستان بافق طی نه ماهه ابتدای سال جاری بیش از یک میلیارد وهفتصد میلیون ریال هم در قالب طرح اکرام ایتام به۶۳ یتیم تحت تکفل خود اهدا کردند که نشان دهنده حس نوع دوستی مردم بافق است.

وی گفت: تعداد ۵۱۶ حامی نیکوکار سرپرستی ایتام تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بافق را در قالب طرح اکرام عهده دار هستند، طرح اکرام ایتام یکی از طرح‌های فعّال در حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۰۰ هزار ریال به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت پوشش را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده دار شوند.

هاشمی پور تصریح کرد: سه هزار و ۱۲۶مددجو درقالب یکهزار و ۵۴۸ خانوارازکمک‌های مالی و معنوی کمیته امدادبافق برخوردارند.

روابط عمومی کمیته امداد یزدجدیدترین ها جدیدترین ها