نمایش نمایش

شناسه : 34510580
مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزد:


مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزدگفت: هر واحد صنفی اعم از میوه‌فروشی، فروشگاه مواد غذایی، طلافروشی ، لوازم خانگی و غیره موظف اند بر چسب قیمت داشته باشند و در غیر این صورت مرتکب تخلف شده اند.

نصب برچسب قیمت روی انواع کالا، قانونی است که چند سال از تصویب آن می‌گذرد اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که اجرای این قانون در جامعه به اندازه ابلاغش، سفت و سخت نیست و بسیاری از فروشندگان به بهانه‌های مختلف این قانون را دور می زنند.

برای مثال در یک خیابان یزد که 90 درصد مغازه های آن لوازم خانگی هستند در اکثر مغازه ها برچسب قیمت امر چیز بیگانه ای است و جالب تر اینکه قیمت یک کالای ایرانی در مغازه های مختلف تفاوت زیادی دارد.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا در خصوص برچسب قیمت کالاهای موجود در بازار گفت: هر واحد صنفی اعم از میوه‌فروشی،  فروشگاه مواد غذایی، طلافروشی ، لوازم خانگی و غیره موظف اند بر چسب قیمت داشته باشند و در غیر این صورت مرتکب تخلف شده اند.

محسن مظفری‌زاده افزود: متاسفانه اصناف نیروی کافی برای نظارت بر واحدها ندارد و علی رغم اینکه 10 تیم به صورت مستمر از 27 هزار واحد صنفی در استان بازدید می‌کنند اما تخلفات هنوز هم دیده می شود.

وی اظهار کرد: مردم در صورت دیدن هر گونه تخلف صنفی در سطح شهر اعم از نداشتن بر چسب قیمت یا غیره با شماره تلفن 36291719 تماس بگیرند و بازرسان ما را مطلع کنند زیرا با کمک مردم و به صورت ستاد خبری بازرسی ها بهتر می شود و تخلفات کمتری صورت خواهد گرفت.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان یزد عنوان کرد: جریمه نداشتن برچسب قیمت طبق ماده 15 قانون نظام صنفی تعیین می شود و واحدهای متخلف جریمه می شوند.

مظفری زاده همچنین در خصوص تغییر قیمت اجناس برخی صنوف گفت: برای مثال تفاوت قیمت در بازار لوازم خانگی در مورد اجناس خارجی برخی مواقع به دلیل زمان ورود کالا و نرخ ارز است اما در خصوص اجناس ایرانی فاکتور خرید قیمت ها را مشخص می‌کند.

انتهای پیام/ز.ک
 


جدیدترین ها جدیدترین ها