نمایش نمایش

شناسه : 29586325
نوسان برق گریبان گیر دهشیر در گرم ترین فصل سال!


قائم مقام مدیرعامل در توزیع برق یزد گفت: نوسان برق در مناطق خاص از جمله دهستان دهشیر تفت به خاطر وجود مشترکی مانند فولاد دهشیر بعید نیست.

به گزارش یزدندا، قائم مقام مدیرعامل در توزیع برق یزد در گفتگو با خبرنگار یزدآوا با بیان اینکه بطور کلی در استان یزد نوسان برق آنچنانی وجود ندارد اظهار کرد: میزان مصرف برق در استان یزد حدود  یک هزار و 300 مگاوات است و بر این اساس نوسان چشمگیر برق نداریم.
امیر ابویی با بیان اینکه میزان تولید برق در استان یزد بالغ بر یک هزار و 500مگاوات است افزود: ممکن است به دلیل وجود مشترکینی با نوع مصرف خاص برخی نقاط با مشکل مواجه شوند که البته علت عمده نوسانات برق در تابستان می‌تواند دلایلی چون افزایش بیش از حد دما، استفاده بی رویه لوازم برقی توسط مشترکین، ضعیف بودن سیم کشی داخل ساختمان، استفاده از وسایل برقی پر مصرف مانند کولر گازی باشد.
وی با تایید وقوع نوسان برق در برخی مناطق تصریح کرد: نوسان برق در مناطق خاص از جمله دهستان دهشیر تفت به خاطر وجود مشترکی مانند فولاد دهشیر بعید نیست.
ابویی با بیان اینکه نوسان برق در این دهستان به دلیل قرار گرفتن فولاد دهشیر در انتهای شبکه توزیع برق است، خاطر نشان کرد: این مجتمع صنعتی تعهداتی هم داشته که به طور کامل انجام نداده است؛ اخطار هم داده ایم که قرار است با هماهنگی فرماندار در اسرع وقت به تعهدات خود عمل کند و در نهایت مشکل آن منطقه هم حل می شود.
وی اظهار کرد: قرارداد دو واحد نیروگاه خورشیدی 3.5مگاوات در منطقه دهشیر با مشارکت بخش خصوصی منعقد شده و در اولین فرصتی که بخش خصوصی کارهای مربوط به نصب و بهره برداری را انجام دهد مشکل این دهستان رفع خواهد شد.
ابویی ضمن توصیه به مشترکین مبنی بر اینکه حتما از تعمیرکاران مجاز در زمینه رفع مشکلات مرتبط با برق کمک بگیرند،خاطرنشان کرد: در صورت بروز مشکل در زمینه توزیع برق مشترکین می توانند با سامانه 121 تماس بگیرند.
وی با اشاره به اینکه مشترکین برق در کل استان تحت پوشش بیمه هستند، افزود: در صورتی که به دلیل نوسانات برق و یا خطا در شبکه توزیع برق برای مشترکین مشکلی پیش بیاید و دچار خسارت شوند؛ آنها می توانند درخواست کتبی خود را به اداره توزیع برق متبوع ارائه کرده تا کارشناسان ضمن بازدید و ارائه نظر خود در صورت تایید، خسارت را به مشترکین پرداخت کنند.
ابویی با اشاره به توصیه هایی به شهروندان استان یزد ابراز کرد: با توجه به آغاز فصل تابستان، صرفه جویی در مصرف برق اهمیت ویژه ای دارد و برای اینکه سایر همشهریان دچار خاموشی نشوند توصیه می شود در ساعات پیک مصرف که هم قیمت برق 4 برابر گرانتر است حتی المقدور از لوازم پر مصرف مانند اتو ، ماشین ظرفشویی و ... استفاده نکنند.
وی یا تاکید بر اینکه ترموستات لوازم سرمایشی را باید بین 24 تا 27 درجه تنظیم کرد ادامه داد: برخی شهروندان حتی دمای لوازم سرمایشی خود را زیر 20درجه تنظیم می کنند که مصرف برق بالایی را به دنبال دارد.
با توجه به گرمی هوا شهروندان یزدی اگر از کولرهای آبی با دور کم و هم زمان با پنکه سقفی استفاده کنند هوای منزل و محیط کار بسیارمطبوع و معتدل خواهد شد.

انتهای پیام/س ش


جدیدترین ها جدیدترین ها