نمایش نمایش

شناسه : 14325682
«عوامل موفقیت» به روایت برترین های یزدی کنکور 94:


آزمون سراسری سال 94 در روزهای 21 و 22 خرداد ماه در 365 شهرستان و 17 کشور خارجی برگزار شد که تعداد 795هزار و 677 داوطلب در این آزمون شرکت داشتند که دانش آموزان یزدی چون سال های گذشته پر افتخار در بین استان های دیگر خوش درخشیدند.

به گزارش یزد ندا، آزمون سراسری سال 94 در روزهای 21 و 22 خرداد ماه در 365 شهرستان و 17 کشور خارجی برگزار شد که تعداد 795هزار و 677 داوطلب در این آزمون شرکت داشتند که دانش آموزان یزدی چون سال های گذشته پر افتخار در بین استان های دیگر خوش درخشیدند و 5 رتبه برتر این ماراتن بزرگ از آن خود کردند.

 

 

رتبه چهارم کنکور تجربی 94: مطالعه زیادی برای کنکور نداشتم

مهران نعمتی‌زاده با اشاره به اینکه داشتن برنامه منظم یکی از مهمترین عوامل در موفقیتش به حساب می‌آید، اظهار داشت: به‌نظر من برنامه داشتن و درس خواندن عامل بسیار مهمی در کسب موفقیت در کنکور است.
رتبه چهارم کنکور تجربی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مهمترین عواملی که به‌ویژه به من کمک شایانی کرد که بتوانم این رتبه را کسب کنم، رفتار و کمک‌های اطرافیانم بود.
وی تلاش در راستای کسب موفقیت در هر زمینه‌ای را بسیار مهم دانست و گفت: زمانی که انسان پشتکار بالایی داشته باشد، می‌تواند پله‌های موفقیت را پشت سر بگذارد.
نعمتی‌زاده با تشکر از کمک‌های پدر و مادرش، خاطرنشان کرد: پدر و مادر من با فراهم کردن محیط آرام و مناسب برای درس خواندن، و ایجاد آرامش فکری در من، نقش مهم و تأثیرگذاری در موفقیتم ایفا کردند.
رتبه چهارم کنکور تجربی ادامه داد: والدین من در مدتی که خودم را برای کنکور آماده می‌کردم، از رفت و آمدهایشان هم کم می‌کردند که من بتوانم آرامش داشته باشم.
وی افزود: همچنین حمایت‌های مادی و معنوی که آنها از من می‌کردند و هزینه تحصیل من را متقبل می‌شدند هم در موفقیت من تأثیرگذار بود و از آنها بابت تمام زحماتشان تشکر می‌کنم.
وی در ارتباط با میزان مطالعه‌ای که برای کنکور داشته، گفت: مطالعه خیلی زیادی نداشتم و تنها در زمانی که به کنکور نزدیک شده بودم، روزانه بین هفت تا هشت ساعت مطالعه می‌کردم.
به‌گفته نعمتی‌زاده، وقتی وی در کنکور توانسته رتبه چهارم را کسب کند، ممکن است از موفقیت و کسب رتبه اشباع شده و تلاشش در طول زمان دانشگاه کم شود.
وی ادامه داد: به‌نظر من کسب موفقیت در زمان تحصیل در دانشگاه راحت‌تر از حفظ رتبه‌ای است که در این کنکور به دست آورده‌ام و ماندن در این سطح دشوار به نظر می‌رسد.

رتبه پنجم کنکور انسانی 94: زحمات پدر و مادرم در موفقیتم قابل بیان نیست

کیان فرح‌زا با اشاره به اینکه معنویت‌ها نقش قابل توجهی در موفقیتش داشته، اظهار داشت: در موفقیت من اول از همه لطف خدا مؤثر بوده و غیر از این هم نیست.

وی از زحمات پدر و مادرش تشکر و قدردانی کرد و گفت: دومین موضوع این است که در 18 سالی که از سن من می‌گذرد، پدر و مادرم آن‌قدر زحمت کشیدند که این زحمات را نمی‌توان در جملات بیان کرد.

رتبه پنجم کنکور انسانی 94 با اشاره به اینکه پدر و مادرش تلاش بسیار زیادی برای موفقیت وی چه در عرصه کنکور و چه در دیگر عرصه‌ها کشیده‌اند، گفت: از تمام زحمات آنها تشکر می‌کنم، گرچه می‌دانم که جبران این‌همه زحمت و مهربانی امکان‌پذیر نیست.

فرح‌زا شرائط محیطی را عامل مهمی در تمرکزش دانست و گفت: شرائطی که در خانه توسط اطرافیان به‌ویژه والدینم ایجاد شده بود، به‌همراه شرائط و محیط کتابخانه وزیری یزد که در آنجا مطالعه می‌کردم، بسیار خوب و مناسب بود.

وی حمایت اطرافیان را در زمان درس خواندن برای کنکور خوب دانست و گفت: به‌میزانی که اطرافیان انتظار داشتند که من درس بخوانم، نمی‌خواندم ولی فکر می‌کنم مهمتر از رتبه‌ای که در کنکور کسب کردم، مطالب و مواردی بود که در این یک سال یاد گرفتم.

رتبه پنجم کنکور انسانی 94 با بیان این مطلب که در هیچ یک از کلاس‌های کنکور شرکت نکرده، گفت: به‌نظرم لطف خدا و کمک‌ها و زحمات والدین و اطرافیان مهمترین نقش را در موفقیتم ایفا کرده‌اند.

رتبه نهم کنکور انسانی 94: "نظم" مهمترین عامل موفقیت من در کنکور است

محمد‌رضا اقبالی‌زارچ با بیان اینکه فضای خانواده نقش مهمی در موفقیت وی داشته است، اظهار داشت: پدرم با 2 مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مطالعات کارمند سپاه الغدیر و مادرم با مدرک کارشناسی ارشد مدیر پیش‌دبستانی و دبستان است.
وی با اشاره به فداکاری‌های والدین خود در تحصیل خود گفت: از اواخر دی ماه با دو شیوه گروهی و تنها روزی 6 تا 8 ساعت مطالعه داشته‌ام که این میزان مطالعه در روز‌های آخر افزایش پیدا کرد.
رتبه نهم کنکور انسانی 94، نظم و استمرار در برنامه‌ریزی را از جمله شاخص‌های مطالعه خود دانست و افزود: نظم و برنامه‌ریزی سبب رشد و به ثمر نشستن تلاش می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت ارتباط معنوی در کسب موفقیت گفت: تلاش مسئولان مدرسه به‌منظور فراهم ساختن محیط مناسب برای درس و تحصیل از دیگر عوامل مؤثر در این موفقیت است.
اقبالی در مورد شیوه مطالعه خود و اینکه مدرسان باید سعی کنند مطالب درسی را آن‌طور که برای دانش‌آموزان قابل فهم است ارائه کنند، تصریح کرد: روان‌سازی دروس، فهم کامل علوم و استمرار در شیوه انتخابی درس خواندن بسیار مهم و حائز اهمیت است.
رتبه نهم کنکور انسانی 94، به دیگر رتبه‌های علمی خود نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته در المپیاد ادبی دانش‌آموزان مدال طلای ادبی را کسب کرده است.

رتبه دهم کنکور انسانی 94: نماز اول وقت عامل مهمی در موفقیت من بود

محمدرضا سلطانی علی‌آباد پشتکار را عامل مهمی در کسب این موفقیت دانست و اظهار داشت: فکر می‌کنم صبوری و پشتکار من یکی از مهمترین عامل‌هایی بود که توانستم به این رتبه دست پیدا کنم.
وی افزود: در زمانی که برای کنکور تلاش می‌کردم، با بیماری کوتاه‌مدتی روبه‌رو شده بودم که همین موضوع هم سبب شده بود که بعضی مواقع به‌صورت کوتاه‌مدت نتوانم خوب درس بخوانم.
رتبه 10 کنکور انسانی 94 خاطرنشان کرد: برای کسب این رتبه، پدر و مادرم تلاش بسیاری به خرج دادند و من موفقیتم را مدیون زحمات بی‌دریغ آنها هستم.
سلطانی علی‌آباد افزود: به‌دلیل مریضی‌ای که در این ایام داشتم، بعضی مواقع روحیه‌ام کم می‌شد ولی مادرم با زحماتی که می‌کشید، علاوه بر اینکه به‌خوبی از من پرستاری و حفاظت می‌کرد، به من امیدواری می‌داد.
وی ادامه داد: پدرم هم در تمام این سال‌ها به‌ویژه در زمانی که ختم به کنکور امسال شد، از هیچ زحمتی کوتاهی نمی‌کرد و تمام تلاش خود را برای موفقیت من به خرج می‌داد.
سلطانی علی‌آباد خاطرنشان کرد: به‌نظر من الآن که این رتبه را کسب کردم، کار سخت‌تری در دانشگاه دارم چرا که دیگر دانشجویان به نفرات برتر کنکور به‌چشم یک الگو نگاه می‌کنند و می‌خواهند همچون آنها به موفقیت دست پیدا کنند.
رتبه 10 کنکور انسانی 94 عامل مهم و تأثیرگذار دیگر در موفقیتش را توجه به معنویات دانست و گفت: نماز اول وقت کمک بسیار زیادی به موفقیت من در کنکور و کسب این رتبه کرد.
وی تصریح کرد: من هر زمانی که به مشکلی برخورد می‌کردم، سعی می‌کردم که نماز بخوانم و به‌نظرم همین نماز کمک بسیار زیادی به موفقیت من در کنکور و دیگر عرصه‌های زندگی کرده و می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س*


جدیدترین ها جدیدترین ها