نمایش نمایش

شناسه : 13316289
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس:


رییس مجمع نمایندگان یزد با اشاره به سابقه بازرسی آژانس از کشور عراق عنوان کرد: مأموران آژانس همه اطلاعات از مراکز نظامی عراق را در اختیار آمریکایی ها قرار دادند و آمریکایی ها به واسطه همین اطلاعات بود که بر عراق مسلط شدند که باید از این تجربه عراق عبرت گرفت زیرا دشمن ذاتا با انقلاب اسلامی مشکل دارد.

به گزارش یزد ندا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با عصر سیاست، با اشاره به انتشار گزاره برگ ملی از سوی ملت ایران اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند ما به مذاکره کنندگان خود اعتماد داریم ولی در مقابل ما نظام هایی قرار دارند که از اساس بر منفعت طلبی و تزویر استوار شده اند و به همین دلیل باید مواظبت شود تا حقوق و عزت ملی حراست شود.

محمد صالح جوکار افزود: این گزاره برگ ملی اقدامی بود که به واسطه آن مردم مطالبات خود از تیم مذاکره کننده را ابراز کردند که این اقدام پشتوانه ای برای تیم مذاکره کننده است تا از خطوط قرمز نظام حراست و حق ملت ایران را بگیرند.

دکتر جوکار تاکید کرد: هیچ کس با اصل مذاکره و رسیدن به توافق مخالف نیست  بلکه ما موافق توافقی هستیم که بتواند عزت ملی و منافع کشور را تامین کند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره این‌که آمریکا در شرایطی نیست که بتواند نظرات خود را در مذاکرات دیکته کند تصریح کرد: اخیرا آمریکایی ها در راستای مشی زیاده خواهانه خود موضوعات جدیدی چون نظارت از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته ای را مطرح کرده اند که به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و ملت ایران تسلیم این زیاده خواهی‌ها نخواهد شد.


رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در ادامه گفت: بازرسی از مراکز نظامی بخش مهمی از امنیت ملی کشور محسوب می شود زیرا در حین این بازرسی ها امکان افشای بسیاری از اطلاعات دفاعی کشور وجود دارد که با توجه به مشی استکباری این دول متخاصم این اطلاعات علیه کشور به کار گرفته خواهد شد.


جوکار با اشاره به سابقه بازرسی آژانس از کشور عراق عنوان کرد: مأموران آژانس همه اطلاعات از مراکز نظامی عراق را در اختیار آمریکایی ها قرار دادند و آمریکایی ها به واسطه همین اطلاعات بود که بر عراق مسلط شدند که باید از این تجربه عراق عبرت گرفت زیرا دشمن ذاتا با انقلاب اسلامی مشکل دارد.

این نماینده مجلس بیان داشت: دشمن در مذاکرات اسامی 22 تا 27 نفر از دانشمندان هسته ای را برای بازجویی به تیم مذاکره کشورمان داده است که این درخواست بی شرمانه ای است و به طور جد باید با این زیاده خواهی احمقانه غربی ها برخورد کرد زیرا این اقدام، امنیت دانشمندان  ما را در معرض خطر می دهد. آژانس در گذشته نیز با افشای هویت دانشمندان ما زمینه ترور این عزیزان را فراهم کرده بود.


دکتر جوکار با اشاره به برخی اظهارات در خصوص اجازه بازرسی‌ها در دولت گذشته تاکید کرد: جدا از تکذیب و تایید هایی که صورت گرفته است، اگر دولت گذشته نیز چنین دستوری را داده است دستوری اشتباه است و اکنون نباید رویه اشتباه گذشته را تکرار کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به موضوع داعش افزود: این موضوع که چند وقته گذشته اعلام شد که داعش در صورتی که به محدوده 40کیلومتری برسد اقدام صورت می گیرد پیامی صرفا به داعش نبود بلکه پیام به تمام بدخواهان بود که بدانند ایران در موضوع امنیت ملی و تمامیت ارضی با کسی شوخی ندارد و قدر مسلم این است که جمهوری اسلامی ایران هر دستی که به سمت کشور دراز شود را قطع خواهد کرد.
انتهای پیام /س


جدیدترین ها جدیدترین ها