نمایش نمایش

شناسه : 14384874
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:


غلامرضا مصباحی مقدم نماینده اقتصاددان مجلس شورای اسلامی وعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام "باید بدانیم که تاکنون هیچ اتفاق جدیدی در عرصه اقتصاد نیفتاده و همه ما منتظر چهار تا شش ماه آینده هستیم" گفت: دولت خوش‌بینی مفرط را وعده ندهد.

 به گزارش یزد ندا، غلامرضا مصباحی مقدم در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان "باید واقع‌بین باشیم و بدانیم که تا کنون هیچ اتفاق جدیدی در عرصه اقتصاد نیفتاده است" افزود: همه ما منتظر چهار تا شش ماه آینده هستیم تا مراحل قانونی در ایران و کشورهای طرف مقابل طی شود. دولت باید فرض را بر این بگیرد که همان امکانات قبلی را در اختیار دارد و امکانات جدیدی را به دست نیاورده است.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: واقع‌بینی اقتضا می‌کند دولت خود را بدهکار نکند و خوشبینی مفرطی را وعده ندهد و با احتیاط قدم بردارد.


مصباحی مقدم گفت: مردم بدانند تغییرات اقتصادی هم اگر بخواهد اتفاق بیفتد یک‌باره و یکجا نخواهد بود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که بهبودی هم در وضعیت اقتصادی حاصل شود مردم باید کاملاً حساب شده و پخته عمل کنند و دچار دستپاچگی نشوند زیرا ممکن است که سرمایه‌شان را هم از دست بدهند.
مصباحی مقدم با اشاره به برنامه برخی شرکت‌های خارجی برای ورود به ایران از یک سال پیش و افزایش درخواست‌های آنها برای ورود به کشور پس از توافق وین گفت: اگر منظور از ورود این شرکت‌ها به کشورمان استفاده از بازار 80میلیونی برای ورود کالاهای مصرفی‌شان باشد باید جلوی آن گرفته شود.


این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید زمینه سرمایه گذاری مشترک طرف خارجی با شرکت‌های ایرانی فراهم شود زیرا این مسئله هم موجب ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و هم انتقال فناوری به داخل کشور خواهد شد. با کشورها و شرکت‌هایی که ما را تحریم کرده بودند باید با احتیاط بیشتری برخورد و مصالح و منافع کشور در نظر گرفته شود.
مصباحی مقدم تأکید کرد: اگر جریان ورود شرکت‌های خارجی کشور یک‌طرفه شود این مسئله به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

منبع: تسنیم






جدیدترین ها جدیدترین ها