نمایش نمایش

شناسه : 14606458
در جلسه هم اندیشی رسانه‌های مجوزدار مطرح شد!


نشست هم اندیشی با مدیران مسئول و نمایندگان رسانه‌هایی که طی دو سال اخیر مجوز دریافت کردند با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیر کل روابط عمومی استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

به گزارش  یزد ندا به نقل از یزد آوا،  روز گذشته(دوشنبه) نشست هم اندیشی با مدیران مسئول و نمایندگان رسانه‌هایی که طی دو سال اخیر مجوز دریافت کردند با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیر کل روابط عمومی استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

داوود پاک طینت مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد در ابتدای این نشست  خبرنگاران نقاد را کارمندان افتخاری یک سازمان معرفی کرد و گفت: هرچه فضای نقد بازتر باشد مدیران با کمترین هزینه می‌توانند چشم انداز مشخصی را برای خودشان ترسیم کنند و پیش شرط آن رعایت صداقت و امانت در نوشته‌ها و محتواها است.

وی از مدیران مسئول رسانه‌های حاضر خواست که ضمن معرفی خود و رسانه خودشان در زمان دو تا سه دقیقه‌ای نقطه نظرات، خود را در چارچوب کلی رسانه‌ها مطرح کنند.

طالبی مدیر کل سیاسی امنیتی استانداری یزد نیز این جلسه را یک جلسه خودمانی معرفی کرد و هدف از این جلسه را شنیدن نظرات دوستان  و پایه گذاری برای تعامل با مجموعه مدیران مسئول مطبوعات و پایگاه‌های جدید التأسیس اعلام کرد.

در ادامه نشست هر یک از نمایندگان و مدیران مسئول حاضر ضمن گلایه از عدم فرصت کافی برخی از دیدگاه‌ها و مشکلات خود را مطرح کردند که درخواست برای حمایت‌های مالی اداره ارشاد از مطبوعات مکتوب و رسانه ها و  بررسی نحوه پرداخت یارانه‌ها به پایگاه‌های خبری از جمله این موارد بود.

یکی از مدیران مسئول رسانه‌های تخصصی مکتوب با گله از مسئولان استانداری عنوان کرد که در بازدیدی که مسئولان از این نشریه داشتند و  قول حمایت داده بودند هیچ حمایتی صورت نگرفته و یکی از مشاوران استانداری برای حل این مشکل پیشنهاد داده که برای جذب حمایت استانداری عکس استاندار را در نشریه منتشر کنند و این برای جذب حمایت کافی است!

که طالبی و پاک طینت در این خصوص واکنش نشان دادند و مدیر کل روابط عمومی استانداری یزد اظهار کرد: به جرأت می‌توان گفت که هرگز چنین موردی رخ نداده است و تاکنون به هیچ طریقی چه تلفنی، چه مکتوب و چه از طریق رابط چنین سفارشی به هیچ کدام از رسانه‌ها که  خبری از استاندار یا استانداری را در رأس خبرهای خود منتشر کنند داده نشده است.

غیاثی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز پس از شنیدن نظرات مدیران مسئول رسانه‌ها گفت: در سطح استان از نظر کمی رسانه‌ها و نشریات از وضعیت خوبی برخوردار هستند ولی کیفیت و اطلاع رسانی خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه با آگاهی و شناخت و با اشراف به سابقه مدیران مسئول به آنها مجوز داده شده است، از آنها خواست تا در فعالیت‌های خود قانون را ملاک عملشان قرار دهند و در چارچوب قانون مطبوعات حرکت نمایند.


غیاثی با بیان اینکه سایت‌ها و پایگاه‌های خبری فضای جدیدی هستند، گفت:  بحث جذب آگهی‌ها و حمایت و نظارت برای سایت‌ها به زودی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد:  با استعلامی که از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد گرفته شده است، قرار بر این است که رسانه‌های مجازی مجوزدار نیز مانند نشریات از آگهی‌ها بتوانند استفاده کنند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تأکید کرد: نقش ارشاد نقش حمایتی و نظارتی است و آنقدر بودجه ندارد که بتواند تمام هزینه‌های رسانه‌ها را تأمین کند و استانداری نیز به حد نیاز واحدها می‌تواند نشریات را بخرد و  این مدیران مسئول رسانه‌ها هستند که با عملکرد خوب خود باید مخاطب خود را در جامعه پیدا کنند چرا که بخش های خصوصی و تبلیغاتی به دنبال رسانه های پرمخاطب خواهند رفت.

غیاثی که در سخنان خود از پرداخت یارانه‌ها به سایت های مجوز دار صحبتی به میان نیاورد با واکنش چند تن از خبرنگاران مواجه شد که وی در پاسخ اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: تاکنون از معاون مطبوعاتی در خصوص پرداخت یارانه به سایت های مجوزدار هیچ اعلام و ابلاغ رسمی در یزد صورت نگرفته است.

این سخنان غیاثی در حالی است که با اینکه در استان یزد چندین سایت مجوز دریافت کرده‌اند،  سال گذشته سایت معاون مطبوعاتی لیستی از سایت‌ها همراه با مبلغ یارانه‌ای که به آنها تعلق گرفته است منتشر کرد و در این میان تنها نام یکی از سایت‌های حامی دولت در یزد که به تازگی مجوز دریافت کرده بود به چشم می‌خورد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد نیز در پایان جلسه موثرترین نهاد در حوزه حکمرانی خوب را رسانه‌ها و مطبوعات دانست و شفافیت، مشارکت مردم، قانون‌گرایی و عدالت را از شاخص‌های حکمرانی خوب نام برد که رسانه‌ها می‌توانند مهم‌ترین نقش را در تحقق آن داشته باشند.


جدیدترین ها جدیدترین ها