نمایش نمایش

شناسه : 13812710
کرباسچی چه گفت و واکنش بقیه چه بود؟


وقتی در جلسه ای به میزبانی رییس جمهور، سران فتنه به همین راحتی تطهیر می شوند، حداقل انتظار از روحانی، یک واکنش خشک و خالی به این موضوع بود که ظاهرا از آن هم دریغ شده است!

به گزارش یزد رسا، ضیافت افطار حسن روحانی رییس جمهور در حالی که ظاهراقرار بود مانند سال گذشته به صورت جداگانه برای اصلاح طلبان و اصولگرایان برگزار شود، با یک تصمیم بی سروصدا، به صورت مشترک برگزار شد تا دست کم انتقاد وارده در خصوص خط کشی سیاسی دولت در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت پاسخ داده شود.

با این وجود، ضیافت مذکور، با اظهارنظر غلامحسین کرباسچی کاملا به حاشیه رفت تا اصل ماجرا تحت الشعاع قرار بگیرد.

ماجرا از این قرار بود که کرباسچی در سخنان خود به تطهیر سران فتنه پرداخته است. محسن کوهکن نایب رئیس جبهه پیروان یکی از حاضران در این نشست بود که در این خصوص گفت: کرباسچی نیز در این دیدار ضمن تطهیر سران فتنه گفت که این سید مظلوم - میرحسین موسوی - کلان نظام را قبول دارد و نیت بدی نداشت!

محمد پهلوان یکی از فعالان اصولگرا در این نشست هم گفت که پس از سخنان کرباسچی دیبرکل حزب کارگزاران سازندگی در حمایت از سران فتنه و نام بردن از آنان و تقاضای برای رفع حصر، برخی شخصیت‌های سیاسی ضیافت افطاری روحانی را ترک کردند.

به گزارش صراط، اگرچه محسن رهامی یکی از اصلاح طلبان حاضر در مراسم تلاش کرد تا این ادعا را تکذیب کند اما اظهارات او نشان می دهد خودش نیز به حرفش اطمینان چندانی نداشت. چراکه اولا از "ترک محسوس" سخن گفت و در ثانی اظهارات او بلافاصله با صحبت های مصباحی مقدم به عنوان یک مثال نقض تکذیب شد. رهامی گفته بود: "به طور علنی و محسوس کسی جلسه را ترک نکرد اما پیش از اینکه جلسه به اتمام برسد، گروهی برای وضو گرفتن جلسه را ترک و باز به جلسه بازگشتند."

با این حال، غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز یکی از افرادی بود که این نشست را پس از اظهارات کرباسچی ترک کرد. او ماجرا را اینچنین تعریف کرده است: بنده ضیافت افطاری رئیس جمهور را به دلیل حمایت‌هایی که از سران فتنه در این جلسه مطرح شد ترک کردم. آقای کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در این جلسه میرحسین موسوی را به سید مظلوم تعبیر کرد در حالیکه اگر بناست او سید مظلوم باشد لابد ظلم کننده به او نیز نظام است. این درحالی است که او ظلم بزرگی به نظام مرتکب شده و از این رو به نظر بنده نشستن در فضای این جلسه مشروعیت نداشت.

در عین حال، ظاهرا یکی از دیگر حضار اصلاح طلب نیز برای سلامتی یکی از سران فتنه درخواست صلوات کرده که جلسه را بار دیگر به تشنج کشانده است.

شواهد نشان می دهد تعدادی از حاضران ضیافت، صرفا به دلیل احترام به میزبان و بر هم نخوردن آن، جلسه را ترک نکرده اند. چه آنکه محسن کوهکن در مصاحبه ای گفته است: "تعدادی از افرادی که در جلسه بودند به بخشی از سخنان کرباسچی که در حمایت از سران فتنه بیان شده بود، معترض بودند و در حال آماده شدن برای عکس العمل نشان دادن به سخنان او بودند اما به علت فضای همدلی که عده‌ای تلاش داشتند در جلسه برقرار باشد، سکوت کردند."

نکته قابل تامل اینکه هیچ خبری از واکنش حسن روحانی به این اظهارات و حاشیه ها، منتشر نشده است. در شرایطی که در جلسه ای به میزبانی رییس جمهور، سران فتنه به همین راحتی تطهیر می شوند، حداقل انتظار از روحانی، یک واکنش خشک و خالی به این موضوع بود که ظاهرا از آن هم دریغ شده است!
انتهای پیام/س

جدیدترین ها جدیدترین ها