نمایش نمایش

شناسه : 14435785
کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی در یزد:


کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی در یزد گفت: افرادی در صدر اسلام بودند در رکاب پیغمبر(ص) و برای اسلام جهاد کردند ولی بعداً دچار انحراف شدند که عامل اصلی این انحراف دوری از اهل بیت و آلوده شدن به گناهان است.

به گزارش یزد ندا، « حجت الاسلام خلیل یاوری» کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی در جمع مردم یزد با اشاره به تفسیر آیات پایانی سوره تغابن گفت:  خداوند با گرامی داشتن اهل ایمان می گوید، بدرستی که بعضی از اولادها و همسران دشمن شما هستند و لذا باید از ایشان برحذر باشید.


یاوری بابیان اینکه در زمان هجرت عده ای از همسران مهاجرین نسبت به هجرت اعتراض می کردند و قصد جلوگیری از هجرت شوهرانشان را داشتند اظهار کرد: متأسفانه بعضی از همسران اینچنین هستند و از کارهای خیر همسرشان ممانعت می کنند مثلاً اگر شوهر می خواهد کار خیری انجام دهد یا خمسی بدهد و یا مالی را وقف کند مانع شوهرشان می شوند که این کار شایسته ای نیست قرآن در ادامه این آیه می فرماید به درستی که اموال و اولاد شما فتنه اند.


وی افزود: دشمن سه نوع است: دشمن آشکار، پنهان یا منافق و کسی که قصد دشمنی ندارد ولی از سر جهل و نادانی اقداماتش منجر به دشمنی می شود، و متأسفانه بعضی از همسران اینگونه اند قصد دشمنی ندارند ولی اعمالشان طوری که به نفع همسرانشان نیست.


کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی در یزد گفت: افرادی بودند در زمان صدر اسلام یار غار پیغمبر(ص) بودند  و یا خدمتکار پیغمبر(ص) بودند، در رکاب پیغمبر(ص) و برای اسلام جهاد کردند ولی بعداً دچار انحراف شدند که عامل اصلی این انحراف دوری از اهل بیت و آلوده شدن به گناهان است

.
یاوری اظهار کرد: در زمان انقلاب ما هم نمونه های زیادی داریم که افرادی وفادار به نظام و انقلاب بودند ولی بعداً دچار انحراف شدند.


جدیدترین ها جدیدترین ها