نمایش نمایش

شناسه : 33830445


فرمانده پلیس راه یزد؛ از آمادگی کامل پلیس راه و نیروهای امدادی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش یزدندا؛ سرهنگ احمد مظفری با توجه به فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز و افزایش تردد در جاده های استان در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا گفت: پلیس راه استان یزد برای خدمت رسانی و کنترل تردد جاده های استان  با همراهی کلیه ارگان های امدادی از تاریخ 24 اسفندماه سال جاری کار خود را آغاز می‌کند که تا 15 فروردین سال 97 این روند ادامه خواهد داشت. در همین خصوص جلسه ای جهت فراهم نمودن کلیه امکانات و همچنین برنامه ریزی برای ایام تعطیلات در جهت رفاه مردم عزیز با همکاری ارگان های امدادی برگزار شد.

وی افزود: در ایام تعطیلات عید؛ استفاده از گشت هوایی در جاده های استان، گشت های نامحسوس، تست سلامت رانندگان، کنترل ناوگان مسافربری، برخورد قاطع با تخلفات حادثه ساز که موجب سلب آسایش سفر هم میهنان شود در سرلوحه کار پلیس راه استان یزد قرار گرفته است.

ممنوعیت تردد کامیون در برخی جاده ها

فرمانده پلیس راه یزد تصریح کرد: تردد کامیون در محور یزد به طبس در ایام عید ممنوع است و محورهای ییلاقی استان از کنترل بسیار خوبی برخوردار خواهد بود. مردم عزیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلف یا بروز مشکل با شماره 110 تماس بگیرند همچنین شماره 120 به ناوگان حمل و نقل اختصاص دارد که رانندگان محترم مسافربری موظف هستند تا با نصب پلاک ماشین برای مشاهده مسافرین در داخل خودوری خود، مسیر انتقاد و تشکر از راننده را برای مسافران فراهم کنند.

تمام دوربین های جاده ای استان، فعال است

وی ادامه داد: تردد کلیه خودروهای دولتی و نظامی برای جا به جایی مسافر در جاده ها ممنوع است. در ایام تعطیلات ایستگاه های سیار پلیس در جاده ها برای امنیت سفر بهتر هم وطنان، فعال می‌باشند. تمام دوربین های جاده ای استان برای ثبت سرعت لحظه ای و میانگین فعال است.

نمره منفی در انتظار رانندگان متخلف

مظفری اذعان داشت: متاسفانه برخی رانندگان در جاده با تلفن همراه خود مشغول به صحبت و ارسال پیامک می‌شوند که این امری بسیار خطرناک است که در صورت مشاهده توسط پلیس؛ علاوه بر جریمه 1 میلیون ریالی، نمره منفی را برای راننده خودرو به همراه خواهد داشت.
وی در پایان به مردم توصیه کرد: امید واریم تا مردم فهیم ایران با توجه مقررات راهنمایی و رانندگی سفری بسیار خوب و خوش را برای خود و سایر هم وطنان خود رقم بزنند.

انتهای پیام /

 


جدیدترین ها جدیدترین ها