نمایش نمایش

شناسه : 33200562
رزمنده انقلابی مروست:


مبارز انقلابی در مروست گفت: در محرم سالی که انقلاب شد اولین جرقه مبارزه با دولت شاهنشاهی در مروست بین دانش آموزان و معلمین زده است.

به گزارش یزدندا به نقل از طنین خاتم؛ دهه فجر با همه خاطراتش آمد تا با صدای بلند به نسل چهارم و پنجم انقلاب اعلام کند که امروز برای امنیت و عزت کشور، شهدایی به رنگ انقلاب و دفاع مقدس دادیم و شما باید با بصیرت و دانش اسلامی از انقلاب دفاع کنید و نگذارید نگاه دشمن به سمت اهداف انقلاب کج شود.

هستند بزرگ مردانی که دیروز در تکاپوی دفاع از انقلاب یک لحظه آرام ننشستند و امروز نیز با همان روحیه انقلابی برای دفاع از میهن اسلامی آماده اند و فرزندان خود را نیز وقف اسلام خواهند کرد.

تقی تقی زاده یکی از مبارزان انقلابی در شهر مروست است که پای اهداف و آرمان های انقلاب به درستی و با شجاعت ایستاد  و در این راه پسر خود را نیز فدای اسلام و رهبر کرد.

مبارز انقلابی در شهر مروست در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم درباره وضعیت شهر مروست در دوران شاهنشاهی اظهار داشت: در دوران طاغوت اصلا به روستاها و شهرهای دور افتاده توجه ای نمیشد و ما به سختی روزگار میگذراندیم.

تقی تقی زاده گفت: در آن دوران نه از برق خبری بود و نه از آب لوله کشی و همه مردم از طریق چاه، آب مورد نیاز خود را تامین میکردند.

وی افزود: بعد از انقلاب به دستور امام خمینی(ره) و با همت جهاد سازندگی، روستاها و شهرها آباد شد و مروست نیز از این قاعده مثتنثی نیست و تمامی پیشرفت های شهری از جمله آسفالت خیابان ها،برق و آب نیز از برکات انقلاب برای این شهر است.

مبارز انقلابی در ادامه به اولین جرقه انقلاب در بین مردم مروست اشاره و خاطر نشان کرد: در محرم سالی که انقلاب شد اولین جرقه مبارزه با دولت شاهنشاهی در مروست بین دانش آموزان و معلمین زده است و میتوانم به جرات بگویم معلمین که در شهر مروست تدریس میکردند ما را با امام و انقلاب آشنا کردند.

تقی زاده گفت: در محرم آن سال مردم در حسینیه شهر جمع می شدند و شعار میدادند البته آن زمان خبری از تلویزیون نبود و ما اکثر خبرها را از طریق رادیو پیگیری میکردیم که آن هم در بعضی خانه ها وجود نداشت.

وی افزود: اوایل که راهپیمایی ها آغاز شده بود مردم عادی که اکثرا کشاورز و دامدار بودند از ترس نیروهای ژاندارمری وارد میدان نمیشدند و فقط دانش آموزان،معلمین و بعضی از جوانای دلیر شهر در اعتراضات حضور فعال داشتند.

پدر شهید اظهار داشت: با ادامه اعتراضات در شهر مروست، مردم عادی نیز وارد عرصه مبارزه با طاغوت شدند و عرصه را بر نیروهای ژاندارمری تنگ کردند.

تقی زاده افزود: در راهپیمایی ها معمولا دو دسته میشدیم زن ها یک طرف، مردها  یکطرف و شعار های انقلابی سر میدادیم، البته شعارها همگی از طرف  سید عباس رضوی مدیر انقلابی مدرسه هاجر به دستمان میرسید.

وی گفت: شعارهای که خیلی آن زمان گفته می شد، این بود؛ استقلال آزادی جمهوری اسلامی و برقرار میکنیم حکومت علی را، سرنگون میکنیم رژیم پهلوی را و بگو مرگ بر شاه.

مبارزه انقلابی خاطر نشان کرد: در راهپیمایی اکثرا جوانان مروستی پرچم دار می شدند و جلودار اعتراضات بودند دلیل این کار این بود که اگر نیروهای ژاندارمری حمله کردند آنها سپر شوند و به نیروهای مردمی آسیبی وارد نشود که یکی از آن جوانها که همیشه سردسته اعتراضات و پرچم دار بود پسر شهیدم بود.

تقی زاده گفت: در هیاهو راهپیمایی ها و اوایل اعتراضات انقلابی مردم، پسرم عکسهای پهلوی را از دیوار مدرسه جمع آوری کرده بود و همگی را دورن تنور ریخت و آتش زد مادرش وقتی علت این کار را پرسید خندید و گفت دیگه آزاد و رها شدیم شاه رفت.

مبارز انقلابی گفت: اعلامیه امام خمینی(ره) توسط مدیر مدرسه هاجر(سید عباس رضوی) بین مردم و دانش آموزان پخش میشد.

پدر شهید تقی زاده در پایان خاطر نشان کرد: قدر انقلاب را بدانیم زیرا انقلاب اسلامی برکات زیادی برای کشور علی الخصوص مناطق محروم داشت.

تقی تقی زاده گفت: پسر من فدای انقلاب و رهبر شد و از این بایت بسیار خرسند و راضیم و شهید شدن پسرم در راه انقلاب و اسلام افتخاری است که نصیب هر کس نمی شود.

انتهای پیام/ف.ک


جدیدترین ها جدیدترین ها