نمایش نمایش

شناسه : 34075885
رئیس کمیته آمار و برنامه‌ریزی خدمات سفر ابرکوه:


رئیس کمیته آمار و برنامه‌ریزی خدمات سفر ابرکوه، گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد 94 هزار و 227 مسافر در ایام نوروز از اماکن تاریخی شهر بازدید کردند، که این آمار نسبت به سال گذشته 8.4 درصد افزایش داشته است.

به گزارش یزدندا، عباس مهری رئیس کمیته آمار و برنامه‌ریزی خدمات سفر شهرستان ابرکوه، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: با پایان تعطیلات نوروزی، مسافران نیز راه منزل را در پیش گرفته و کمابیش افرادی که در سفر بودند، عصر روز گذشته 13 فروردین و امروز و فردا در حال برگشت به شهر خود هستند.

مهری گفت: تعطیلات نوروزی امسال، شهرستان ابرکوه که یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور است، نسبت به سال های گذشته با امکانات و خدمات بهتر و بیشتری، جهت پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران داخلی و خارجی آماده شده بود، که خوشبختانه با استقبال بی نظیری روبرو شد.

93 هزار و 542 نفر گردشگر داخلی و 416 نفرشان گردشگر خارجی در ابرکوه
وی با اشاره به افزایش 8.4 درصدی آمار مسافران نوروزی ابرکوه نسبت به سال 96، افزود: طبق آخرین آمار روز گذشته در ایام نوروز تعداد 94 هزار و 227 مسافر از اماکن تاریخی بازدید کردند، که از این تعداد 93 هزار و 542 نفر گردشگر داخلی و 416 نفرشان گردشگر خارجی بودند.

اسکان 9 هزار 973 نفر مسافر در اماکن اقامتی ابرکوه
مهری ضمن تأکید بر اینکه به علت مساعد بودن آب و هوای ابرکوه در ایام نوروز، بیشتر مسافران در پارک ها و بوستان های شهر مستقر شده و شب را در آنجا سپری کردند، تصریح کرد: تعداد 9 هزار 973 نفر مسافران نیز در اماکن اقامتی، اسکان یافتند.

رئیس کمیته آمار و برنامه‌ریزی خدمات سفر ابرکوه، در پایان گفت: در این ایام 5 مورد حوادث رانندگی جاده ای در محور های برون شهری ابرکوه، گزارش شد که 10 مورد آسیب جرحی و یک مورد فوتی در این حوادث رخ داد.

انتهای پیام/ف


جدیدترین ها جدیدترین ها