نمایش نمایش

شناسه : 14778146
خطیب جمعه اشکذر:


امام جمعه اشکذر پناه بردن مصدق به آمریکا از شر انگلیسی ها را از علل شکست جریان ملی شدن صنعت نفت عنوان کرد و تذکر داد: مبادا امروز کسی فکر کند با نزدیک شدن به دولت های غربی ثبات، امنیت و پیشرفت و موفقیتی نصیب آن ها بشود.

به گزارش یزد ندا به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز مقاومت اسلامی و پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه برابر رژیم غاصب صهیونیسم اظهار داشت: این وعده الی است که که هرکجا بین حق و باطل نزاع و درگیری اتفاق بیفتند، پیروزی با اهل حق است.
"حجت الاسلام والمسلمین طالبیان" امام جمعه اشکذر ایمان را شرط پیروزی در جبهه های مختلف علیه دشمنان عنوان کرد و گفت:  در داستان موسی کریم که در برابر ساحران دچار تشکیک در هدایت مردم از طریق معجزه خود شده بود، دستور و وعده خداوند پیروزی حق علیه سحر ساحران بود.
وی در ادامه به سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) و هفته ای که به نام هفته کرامت نام گذاری شده است، اشاره کرد و افزود: دختران جامعه ما باید پیرو سیره حضرت زهرا (س) باشند.
امام جمعه اشکذر سالروز سقوط دولت مصدق را یادآور شد و گفت: باید مواظب بود تا عوامل شکست جریان ملی شدن صنعت نفت در انقلاب ما تکرار نشود.
حجت الاسلام طالبیان پناه بردن مصدق به آمریکا از شر انگلیسی ها را از علل شکست جریان ملی شدن صنعت نفت عنوان کرد و تذکر داد: مبادا امروز کسی فکر کند با نزدیک شدن به دولت های غربی ثبات، امنیت و پیشرفت و موفقیتی نصیب آن ها بشود.
وی تصریح کرد: این وعده الهی است که اگر مسلمانی به ظالمی اعتماد و تمسک کند گرفتار آتش خواهد شد.
امام جمعه اشکذر به نامه آیت الله کاشانی قبل از کودتای 28 مرداد که در آن نامه خطر استبداد و کودتا به مصدق هشدار داده شده بود اشاره کرد و گفت: مصدق در پاسخ به آیت الله کاشانی گفته بود که من مستظهر به پشتیباتی ملت ایران هستم و این در حالی بود که مردم پشتیبان کسی هستند که توکل به خدا را داشته باشد.
 

جدیدترین ها جدیدترین ها