نمایش نمایش

شناسه : 29918181
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خبر داد


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از برگزاری مصاحبه دکتری بیش از 26 رشته و در 6 شهرستان برای اولین بار دراستان خبر داد.

به گزارش یزدندا به نقل از  یزدآوا؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد بر ضرورت توجه ویژه دانشگاهیان و رسانه ها در تببین ارزش این اقدام و معرفی هرچه بیشتر یزد به جهانیان تاکید کرد.

معصومه طباطبایی در ادامه به بیان دستاوردها و افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: در سه سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در تولید علم در صدر دانشگاه های کشور قرار گرفته و سهم 40 درصدی تولید علم را به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر رشد علمی در این دانشگاه 50درصد افزایش داشته گفت: توجه ویژه دانشگاه آزاد در زمینه تاسیس شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد هم در زمینه تبدیل علم به ثروت و ایجاد اشتغال قابل توجه بوده و همین اقدامات باعت رشد دو پله ای این دانشگاه در جهان و قرار گرفتن در جایگاه 131 دنیا شده است.

طیاطیایی در ادامه  از برگزاری مصاحبه دکتری  بیش از 26 رشته و در 6 شهرستان برای اولین بار دراستان خبر داد و اظهار داشت: در گذشته متقاضایان برای انجام مصاحبه به تهران مراجعه می کردند که امسال این اقدام در استان اتفاق می افتد هرچند که  در سال گذشته نیز در مرحله تکمیل ظرفیت،از دانشجویان در استان مصاحبه گرفته شده بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، تاسیس مرکز رشد با مجوز مستقل از پارک علم و فناوری در شهرستان های یزد،بافق و اردکان،راه اندازی 17 شرکت دانش بنیان در این مراکز،ایجاد 4 مرکز تحقیقاتی در رشته های سازه و زلزله در تفت،معدن و صنایع معدنی در بافق و 2 مرکز تحقیقاتی کشاورزی و محیط زیست  و غذا و شیرینی در یزد را از جمله اقدامات پژوهشی این دانشگاه عنوان کرد و از راه اندازی 6 مرکز دیگر در آینده نزدیک خبر داد.

وی در خصوص فعالیت های علمی دانشگاه آزاد یزد هم گفت: راه اندازی 3مجله علمی به دوزبان فارسی و انگلیسی ،بومی سازی عوامل بیولوژیک برای جایگزینی سموم وآفت کش ها در صنایع کشاورزی و تشکیل تیم رباتیک و موفقیت در مسابقات کشوری و بین المللی نمونه ای از فعالیت های علمی این دانشگاه است.

طباطبایی افزایش و جذب متقاضیان رشته های پیراپزشکی را از سیاست های جدید این دانشگاه بیان کرد و گفت: با توجه به گستردگی علوم تجربی و رشته های پیراپزشکی از مهرماه سال گذشته علاوه برمقطع کارشناسی  رشته های پزشکی و پرستاری در کارشناسی ارشد این دو رشته نیز اقدام به جذب دانشجو کردیم وبنا داریم  از مهرماه امسال  نیز در رشته های هوش بری و اتاق عمل در مقطع کارشناسی دانشجو جذب کنیم.

ادامه دارد/


جدیدترین ها جدیدترین ها