نمایش نمایش

شناسه : 34311431
سال گذشته؛


مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد بیان داشت: سال گذشته 4 هزار و 130 مأموریت توسط پرسنل سختکوش این مرکز عملیاتی شده است.

به گزارش یزدندا، حمید رشیدی مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد در گفت و گو با خبرنگار میبد خبر با اشاره به انجام 4 هزار و 130 مامویت توسط اورژانس 115 میبد در سال 96 بیان داشت: از مجموع مأموریت‌های انجام شده هزار و 566 مورد مربوط به حوادث ترافیکی و مابقی 2 هزار 564 مورد مربوط به مأموریت‌های غیر ترافیکی بوده است.

وی افزود: از مجموع آمار ماموریتهای انجام شده 3 هزار و 44 مورد بستری، 506 مورد بصورت سرپایی، 65 مورد فوتی در صحنه، 1 مورد فوتی حین انتقال و 514 مورد نیز آمبولانس اعزام شده و بیمار به دلایلی از اعزام به بیمارستان خودداری کرده یا اینکه مصدوم و بیمار رضایت داده و یا با وسیله شخصی انتقال داده شده و یا اینکه اعزام بدلیل رضایت شخص تماس گیرنده لغو شده است.

رشیدی میبدی با اشاره به فعالیت‌های اورژانس میبد در ایام نوروز اظهار داشت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی 1397 تا 14 فروردین ماه 213 مأموریت توسط اورژانس استان انجام شده است.

مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد ادامه داد: از این تعداد، 70 مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی و 143 مأموریت غیر ترافیکی بوده است که به خوبی توسط همکاران این سازمان در ایام نوروز انجام گرفت.

وی اظهار داشت: از مجموع مأموریت‌های انجام شده در ایام نوروز 148 مورد بستری، 5 مورد بصورت سرپایی، 9 مورد فوتی در صحنه و 51 مورد نیز آمبولانس اعزام شده و بیمار به دلایلی از اعزام به بیمارستان خودداری کرده یا اینکه مصدوم و بیمار رضایت داده و یا با وسیله شخصی انتقال داده شده و یا اینکه اعزام بدلیل رضایت شخص تماس گیرنده لغو شده است.

رشیدی میبدی با بیان اینکه بیشترین درخواست برای مأموریت‌های غیر ترافیکی به بیماران قلبی و تنفسی اختصاص داشته ابراز داشت: سال گذشته 457 ماموریت و در ایام نوروز 26 ماموریت در این راستا صورت گرفته است.

مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد در مورد حوادث ترافیکی اذعان داشت: بیشترین علت حوادث ترافیکی در جاده مربوط به واژگونی وسیله نقلیه که علت اصلی آن خواب آلودگی و انحراف ناگهانی خودرو بوده و در شهر نیز بیشتر حوادثی است که یک طرف یا هر دو طرف آن را موتورسواران تشکیل می دهند.

وی در پایان در مورد پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای ، شهری در شهرستان میبد بیان داشت: پایگاه مرکزی میبد (شماره 1 شهری) در مجاورت درمانگاه شماره یک شهری واقع در خیابان امام، پایگاه شهید حسین امامی(شماره 2 شهری) واقع در خیابان هفت تیر و پایگاه جاده ای نیوک در فاصله 30 کیلومتری محور میبد به ندوشن و در مجاورت جاده و روستای نیوک آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند.

 انتهای پیام/اد


جدیدترین ها جدیدترین ها