نمایش نمایش

شناسه : 29662319


نماینده مردم اردکان و عضو هیات امنای دانشگاه یزد گفت: دانشگاه باید علاوه بر تولید علم و پژوهش، به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز بها دهد و خود را آمیخته با جریان اجتماعی بداند.

به گزارش یزدندا به نقل از یزدرسا؛"محمدرضا تابش" در دیدار با رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان یزد با بیان اینکه تولید علم و دانش و پژوهش محوری از کارکردهای اصلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است اظهار داشت: دانشگاه باید خود را متعهد به ایفای مسئولیت های اجتماعی بداند و مسائل جامعه بخصوص آسیب های اجتماعی را با نگرشی علمی و کاربردی چاره اندیشی نماید.

عضو هیات امنا ی دانشگاه علم و صنعت همچنین عنوان داشت: هم افزایی و همگرایی دانشگاه ها و استفاده حداکثری از امکانات و تجهیزات همدیگر از جمله مواردی است که در شرایط حاضر و کمبود اعتبارات بسیار حائز اهمیت است و می تواند بخشی از نیازها و کمبودها را جبران کند و دستیابی به هدف مورد نظر یعنی توسعه بیش از پیش علمی کشور را تسهیل کند.

"تابش" پیشنهاد کرد تا پایگاه مشترک منابع و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی  برای استفاده مشترک دانشجویان مراکز آموزش عالی در استان یزد ایجاد گردد که می تواند این مهم با محوریت دانشگاه یزد بعنوان دانشگاه مادر استان صورت گیرد.

نماینده مردم اردکان همچنین بر ارتباط بیشتر دانشگاه های استان با مراکز آموزش عالی معتبر داخلی و خارجی تاکید کرد و جذب حداکثری نخبگان و بهره گیری از روش های آموزشی نوین و خلاقانه را در دانشگاه های استان خواستار شد.


جدیدترین ها جدیدترین ها