نمایش نمایش

شناسه : 14268368
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:


جوکار تاکید کرد: نقش رهنمودهای رهبری و تاکید ایشان بر پافشاری برعبور نکردن از خطوط قرمز بسیار موثر بوده و از دلائل مهم عقب نشینی دشمن در این مذاکرات است.

به گزارش یزد ندا، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در خصوص ارزیابی جمع بندی نهائی مذاکرات ایران و 1+5 گفت: تلاش مجاهدانه تیم مذاکره هسته ای در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری وهدایت های راهبردی معظم له قابل ستایش و تقدیربوده و بایداذعان داشت تیم مذاکره کننده در زمینه کلیات و رعایت خطوط قرمز نظام وحرکت در چهارچوب اهداف کشور موفق عمل کرده است.

دکترمحمد صالح جوکار افزود: اینک باید با بررسی جزئیات این جمع بندی در مجلس شورای اسلامی و مطابقت این جمع بندی با قوانین مرتیط و دستورات رهبری دبد تا چه اندازه اهداف نظام محقق شده است.

جوکار تاکید کرد: نقش رهنمودهای رهبری و تاکید ایشان بر پافشاری برعبور نکردن از خطوط قرمز بسیار موثر بوده و از دلائل مهم عقب نشینی دشمن در این مذاکرات است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی موشکافانه جزئیات جمع بندی نهائی ایران و1+5را از عوامل مهم در مسدود کردن روزنه های خلف وهده دشمن در مرحله اجرا دانست و اظهار داشت : ما در حین مذاکرات نیز با رویکرد بی اعتمادی به دشمن و دقت نظز در نگارش بندبند این جمع بندی مذاکرات را به پیش بردیم چراکه یک جمع بندی 100صفحه ای با قوانین حقوقی بین المللی و تعهداتی که ایجاد می کند وباتوجه به سابقه فریب کاری و دشمننی طرف مقابل می طلبید که با دقت عمل شود فلذا نمایندگان مردم در مجلس به تعسی از همین رویکرد باید با تامل و تعمق فراوان در بررسی بندبند این جمع بندی از ایجاد مشکل از نظز حقوق بین الملل برای کشور جلو گیری به عمل اورند و به فرموده رهبری معظم باید این جزئیات به گونه ای تنظیم شود که راه هرگونه تفسیر به نفع خودش بسته شود و دشمن نتواند در سخنرانی هایش انچه به نفع خودش باشد تفسیر کند.

جوکاربا اشاره به سخنان رهبری مبنی بر خلف وعده تاریخی آمریکایی ها گفت: خلف وعده آمریکائی‌ها ریشه تاریخی دارد چه در خصوص ملت ایران قبل و بعد انقلاب و چه در زمینه های بین الملل چرا که قبل از انقلاب سرمایه های این کسور را چپاول کرده و پس از انقلاب نیز از راه اندازی گروه های تروریستی در غرب ایران گرفته تا جنگ تحمیلی ،به آتش کسیدن سکوهای نفتی و به شهادت رساندن 290مسافر هواپمای ایرباس وتحمیل تحریم ها و وضع قطعنامه بر علیه ملت ایران قصد ضربه زدن به کشور را داشته است.

وی ادامه داد: در عرصه بین الملل در بحث حل بحران عراق و افغانستان پس از اینکه ایران حاضر به همکاری شد نه تنها همکاری نکردند یلکه مشکلاتی نیز برای کشور به وجود اوردند و امروزمشکلاتی که در سوریه و عراق به وجود آوردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در پایان تصریح کرد: آمریکا برای به خطر انداختن مرزهای ایران گروهک های تروریستی داعش و النصره را راه اندازی و با حمایت از کشورهای مخالف با جمهوری اسلامی قصد براندازی کشور را دارد که همه این موارد باعث بی اعتمادی تاریخی مردم ایران نسبت به آمریکایی ها شده است.

منبع:عصر سیاست


جدیدترین ها جدیدترین ها