نمایش نمایش

شناسه : 14935165
ابوترابی در واکنش به تضعیف شورای نگهبان توسط اصلاح طلبان:


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسانی که شورای نگهبان را تضعیف کنند، در واقع مشارکت مردم را در معرض آسیب قرار می‌دهند، تأکید کرد: چنانچه شواری نگهبان به عنوان پاسدار قانون اساسی و اسلام و ارکان نظام لطمه ببیند؛ جایگاه فاخر و اقتدار نظام اسلامی تضعیف می‌شود.

به گزارش یزد ندا ، جشن بزرگ زیر سایه خورشید شب گذشته با حضور  خادمان حرم رضوی، نماینده ولی فقیه در استان، نماینده مردم یزد و اشکذر، جمعیت انبوهی از مردم دارالعباده و با اجرای سید علی ضیاء، سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و خوانندگی حامد زمانی برگزار شد.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت علی بن موسی الرضا(ع) اظهار کرد: ولایت و امامت در آموزه های اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در حدیثی آمده است اگر انسان بمیرد و امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است و در حدیثی دیگر آمده است اگر خدا را شناختید دنیا و آخرت شما اصلاح می‌شود.


حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد اصلاح همه امور را در اصلاح رابطه با خداوند دانست و افزود: هنگامی انسان از توحید بهره می‌برید که رابطه با خدا محکم شود و را ه شناخت خداوند، شناخت امام زمان است و امامت مسیر رابطه با خداوند است.


وی تأکید کرد: مردم ایران در زمان غیبت امام زمان با وجود او پیوند خورده‌اند و پیرو  نائب او هستند که آراسته به تقواست و امنیت و عزت ایران به دلیل مدیریت رهبری خداشناس، دین باور، شجاع و وفادار به اسلام و امت اسلام است.


ابوترابی فرد با بیان اینکه ملت ایران پیوند خود را با امام و امامت و نایب امام زمان محکم کردند، افزود: این وحدت، پیوند استوار شیعه و سنی، احترام به اقلیت‌‌های دینی در ایران و غیره از دستاوردهای وجود رهبری صالح و اصلاح رابطه با خداوند است.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اقتدار سیاسی کشور را برآمده از حضور ملت ایران در همه صحنه‌های سیاسی عنوان و خاطرنشان کرد: حضور مردم در پای صندوق‌های رای مردم ایران را به  نماد مردم سالاری برآمده از  دین تبدیل نمودند که در سایه رابطه با اصل امامت است و مردم چون  این  نظام را باور دارند و رهبری را سالم می‌دانند این عزت و اقتدار را برای ایران رقم زده‌اند.


حجت الاسلام ابوترابی تاکید کرد: اگر جایگاه اسلامی این نظام که یکی از ارکان آن جایگاه ویژه و فاخر شورای نگهبان است، وجود نداشت، قطعا شاهد این مشارمت در پای صندوق‌های رأی نبودیم و شورای نگهبان به عنوان پاسدار حریم دین حضور مردم در صحنه‌های سیاسی را تداوم می بخشد.


وی با بیان اینکه کسانی که شورای نگهبان را تضعیف کنند، در واقع مشارکت مردم را در معرض آسیب قرار می‌دهند، تصریح کرد:  چنانچه شواری نگهبان به عنوان پاسدار قانون اساسی و اسلام و ارکان نظام لطمه ببیند؛ جایگاه فاخر واقتدار نظام اسلامی تضعیف می‌شود.


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید هویت اسلامی نظام کمترین آسیبی ببیند، گفت: این هویت بود که شهدای عالی قدر را تقدیم و یک دهه فرزندان ما را در اسارت به کوهی از استقامت تبدیل کرد و امروز ما باید برای تقویت نظام اسلامی در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، افقتصادی و سیاسی رابطه خود را با اهل بیت(ع) و آموزه‌های قرآن مستحکم نماییم.


حجت الاسلام ابوترابی در پایان خطاب به مردم دارالعباده یزد گفت: مردم یزد شما پیام آور اقتصاد اسلامی در طول تاریخ اسلامی بوده‌اید، زنام و مردانی پر تلاش که زندگی خانواده و اقتصاد آنان بر پایه آموزه های دینی استوار است و کاری که شما و پیشکسوتان شما انجام داده‌اند موجب نجات اقتصاد ایران است.

منبع: یزد آوا
انتهای پیام/


جدیدترین ها جدیدترین ها