نمایش نمایش

شناسه : 25657357
کارشناس مسائل اقتصادی:


کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در کشور ما متاسفانه تولید 20 در صد سود دارد و واردات 200 درصد و این موضوع بزرگ ترین آفت اقتصاد کشور است.

به گزارش یزدندا؛  دکتر ابراهیم رزاقی در گفت و گو با قم فردا، با اشاره به صحبت های رئیس بانک مرکزی که گفته بود تب دلار پایین می آید، اظهار داشت: وقتی که دلار ارزان است با افزایش آن می توان 200 درصد سود داشت،هیچ تولید کننده ای به این اندازه نمی تواند، سود کند؛ اگر مدیران اقتصادی ما مثل مدیران کشورهای چین و ژاپن عمل کنند دیگر برای هیچ کس صرفه اقتصادی ندارد که کالا به کشور وارد کند.در کشور ما متاسفانه تولید 20 در صد سود دارد و واردات 200  درصد.

وی با انتقاد نسبت به نحوه عملکرد بانک ها، تصریح کرد: خود بانک ها نیز به جای اینکه سپرده های قرض الحسنه ای که مردم در بانک ها گذاشته اند را در تولید استفاده کنند و به تولید کنند ها با سود پایین وام بدهند در واردات و جا هایی سرمایه گذاری می کنند که دارای سود بالاست.وقتی  چنین فضایی در اقتصاد و بانک های ما حاکم است تولید کننده هر روز ضعیف تر از دیروز خود خواهد شد.

وی گفت: باید در کشور ما نیز مانند چین و ژاپن برای کالای اساسی یک نرخ داشته باشیم که پایین هم باید باشد و برای واردات کالاهای لوکس و کالاهایی که دلالان و واردات کنندگان از آن سود های کلان می برند نرخ ارز بالاتری انتخاب کنند که صرفه اقتصادی کلان نداشته باشد، برعکس باید برای تولید کننده داخلی یارانه داده شود تا از این طریق تولید افزایش پیدا کند و به نسبت آن اشتغال نیز افزایش پیدا می کند.

مدیران دولت روحانی کاخ نشینانی هستند که از کوخ نشینان خبر ندارند

کارشناس مسائل اقتصادی در پاسخ به این سوال که در پایان عمر دولت یازدهم آیا حذف صفر از واحد پول ایران برای اقتصاد تاثیری دارد یا خیر، افزود: دولت درباره این موضوع هیچ مطالعه ای نداشته است و تنها دلیل این سیاست در اواخر عمر خود فریب کاری برای رد گم کردن است.

وی ادامه داد: دولت مرتبا مسائلی را مطرح  می کند که حاشیه ای است، دولت به جای اینکه در این سه سال فقر بیشتر تولید کند باید برنامه های جامع ترتیب می داد تا کشور به این احوال امروزی نرسد،حذف صفر از ریال که همه چیز را درست نمی کند، در کل باید گفت افراد این دولت کاخ نشینانی هستند که از کوخ نشینان خبر ندارند یا اگر هم خبر دارند آنها را فقط به چشم یک رای دهنده نگاه می کنند.


جدیدترین ها جدیدترین ها