نمایش نمایش

شناسه : 29479564
ثمره تلاش و سختکوشی در دل کویر؛


مدیرعامل کارخانه شیشه اردکان افزود: این کارخانه روزانه نهصد تن شیشه تولید می کند که حدود پنجاه درصد آن به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش یزدندا به نقل از یزدرسا، مدیرعامل کارخانه شیشه اردکان افزود: این کارخانه روزانه نهصد تن شیشه تولید می کند که حدود پنجاه درصد آن به خارج از کشور که اکثرا آسیای میانه، روسیه، هند، فرانسه، اسپانیا، برزیل، آفریقای جنوبی و ترکیه صادر می شود.

عزیزیان افزود: محصولاتی که با تلاش و کوشش شبانه روزی کارگران و متخصصان کارخانه علاوه بر فروش در بازار داخل، سه و نیم میلیون مترمربع آن به ارزش حدود هشت میلیون دلار به هجده کشور جهان صادر می شود.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقی که برای نخستین بار در خاورمیانه افتاد و متخصصان کارخانه شیشه اردکان توانستند با راه اندازی خط تولید شیشه های لمینت ایمنی ضد گلوله و ضد سرقت راه اندازی کنند.

مدیرعامل کارخانه شیشه اردکان اذعان کرد: با راه اندازی این کارخانه توانسته برای هزار و دویست نفر به طور مستقیم شغل فراهم کند، و با راه اندازی خط تولید شیشه های لمینت شصت نفر دیگر هم مشغول بکار شدند.

وی در ادامه گفت: برای ایجاد این خط تولید پانزده میلیون دلار سرمایه گذاری شده و با عرضه تولیداتش به بازار، از خروج بیست و پنج میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.

واحد صنعتی که بعنوان یکی از صنایع پایین دستی شیشه راه اندازی شده بود حالا بعنوان بزرگترین واحد تولید شیشه در خاورمیانه روزانه نهصد تن شیشه فلوت و چهل هزار مترمربع انواع شیشه های ساتینا، دکوراتیو، آئینه و لمینت تولید می کند.

از دیگر تولیدات خاص این کارخانه شیشه های نوزده میلیمتری است. این شیشه نیز تا پیش از این فقط در آمریکا و چین تولید می شد و حالا ایران سومین تولید کننده شیشه نوزده میلمتری در جهان است.
 

اتفاقی که برای نخستین بار در خاورمیانه افتاد و متخصصان کارخانه شیشه اردکان توانستند با راه اندازی خط تولید شیشه های لمینت ایمنی ضد گلوله و ضد سرقت راه اندازی کنند.

انتهای پیام/

 

 


جدیدترین ها جدیدترین ها