نمایش نمایش

شناسه : 15420055
با اکران فیلم محمد رسول الله در استان نمایان شد


با اکران فیلم محمد رسول الله در یزد و سفر شهرستان ها برای تماشای فیلم، نشان از اهمیت «سینما» در افزایش «نشاط اجتماعی» می باشد.

یزد ندا، به دنبال استقبال بی نظیر یزدی ها از فیلم سینمایی محمد رسول الله شب گذشته خبرنگار یزدهنر، برای تهیه گزارشی از این فیلم، سری به یکی از سینماهای شهر دارالعباده یزد زد.

قبل از تهیه گزارش از مردم حاضر در سالن سینما، اتفاق جالبی سمت و سوی گزارش خبرنگار یزدهنر، را تغییر داد و آن اتوبوسی بود که جمع کثیری از مردم میبد را برای تماشای این فیلم موفق، به یزد آورده بود.

 

 

و جالب تر از هر موضوع دیگری اشتیاقی بود که میبدی ها را برای دیدن فیلم محمد رسول الله به یزد کشانده بود به طوری که هر کسی با نظر به شور و شوق آن ها برای استقبال از یک کار معنوی و دینی، از ادعای برخی درخصوص افسردگی یزدی ها به شک! می افتاد.

 

 

گفتنی است امروزه «سینما» تاثیر به‌سزایی بر نهادهای زندگی بشر دارد و دلیلش هم این است که سینما برگرفته از مسائل جامعه‌شناختی و موضوعاتی است که در دل جامعه وجود دارد که اگر غیر از این باشد نه تنها کمکی به فرهنگ عمومی ‌نمی‌کند بلکه برای فرهنگ کهنی مانند فرهنگ ایرانی اسلامی‌ به‌عنوان سم عمل می‌کند.

سینما و صنعت سینماداری در ایران نیز زمان‌های طلایی خود را سپری کرده و با ورود رسانه‌های خانگی و صد البته بی‌توجهی مسئولان به نقش سینما به‌‌عنوان یک فستیوال در افزایش «نشاط اجتماعی»، به خوابی زمستانی رفته است و با این عملکرد مسئولان در حوزه سینما به نظر می‌رسد هیچ گاه از این خواب بیدار نمی‌شود.

همچنین کاهش شدید کیفیت فیلم‌ها و محتوای فیلم‌نامه‌ها با اقبال تهیه‌کنندگان و رو آوردن به‌سوی ژانرهای عشق و عاشقی و جدایی و وصال باعث رکود شدید صنعت سینما در مدت زمان کوتاهی شد لیکن با اکران فیلم محمد رسول الله در استان و استقبال چشمگیر مردم یزد از این فیلم به مسئولینی که یزدی ها را مردم افسرده خطاب کرده بودند ثابت شد که اگر فیلم ارزشی و در راستای اهداف جمهوری اسلامی ساخته شود از مردم نیز به نوبه خود از تماشای اینگونه فیلم ها کوتاهی نمی کنند.

لازم به ذکر است که سینما به عنوان یک رسانه پرمخاطب و عام پسند سهم به سزایی در پرکردن اوقات خانواده ها و به خصوص جوانان ایفا می کند که نمی توان به سادگی از اهمیت وجودی آن گذشت پس با این تفاسیر و اهمیت بسیاری که سینما ها دارند پیشنهاد می شود مسئولین استان دیگر از وعده و وعیدهای پوچ دست بردارند و به فکر ایجاد فضایی مناسب برای جوانان درشهرستان های استان باشند.


جدیدترین ها جدیدترین ها