نمایش نمایش

شناسه : 15427729
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در تبیین تحولات منطقه:


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: حیله و نقشه آمریکا این است که برای مسلمانان سرزمین جهاد را سوریه و عراق معرفی کند تا ذهن ها از اسراییل و جنایت هایش منحرف شود.

به گزارش یزد ندا؛ عضو هیئت علمی دانشگاه  علوم اسلامی رضوی مشهد  در جمع دانشجویان یزدی به اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه و شکل گیری گروه های تکفیری بابیان اینکه اولین و مهم ترین هدف تحولات در خاورمیانه تامین امنیت اسراییل می باشد گفت: این هدف در ابتدا با جنگ بود و به دنبال تحقق هدف نیل تا فرات ،اما با ناکام ماندن این نقشه طرح اسراییل عظمی را اجرا کردند به صورتی که خاور میانه باید تحت سلطه اسراییل باشد و اسراییل به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته شود .

انقلاب معادلت آمریکا را برهم زد


دکتر علی خیاط  اظهار کرد: پس ازپیروزی انقلاب اسلامی در خاور میانه کشوری که تا کنون هم پیمانه و همراه اسراییل بود و هیچ خطری برای آنها نداشت به کشوری تبدیل می شود با شعار دفاع از فلسطین و اینکه اسراییل یک غده سرطانی است و باید از صفحه جهان محو شود.

وی گفت: برای مقابله با ایران راه های مختلفی را رفتند مثل شکل دادن چندین کودتا  و یا طراحی حمله عراق به ایران؛ و این را باید در نظر گرفت که تنها کشور عربی که در کنار ایران قرار گرفت سوریه بود.

کینه آمریکا از سوریه


حجت الاسلام خیاط اذعان کرد: حافظ اسد به عنوان رییس اتحادیه عرب نگذاشت طرح جنگ فارس _عرب شکل بگیرد و این کینه از سوریه هنوز در دل آمریکا، اسرائیل و هم پیمانانشان در منطقه وجود دارد.


رایزن فرهنگی سابق ایران در سوریه گفت: راه دیگری که آمریکا و هم پیمانانش برای نابودی جمهوری اسلامی انجام دادند ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی را شروع و به شیعه هراسی پرداختند و تا حدودی موفق شدند مثل جدا شدن حماس از ایران.

اسلام هراسی راهبردی برای تنها ماندن ایران


حجت الاسلام خیاط اظهار کرد: اسلام هراسی برای ترساندن جوانان اروپایی و غربی تا به اسلام روی نیاورند و ایران هراسی برای کشور هایی مثل ترکیه که اینگونه جوامع را در مقابل ایران قرار دهند تا ایران تنها بماند و نتواند با اسراییل مقابل کند.


وی باببیان اینکه با تضعیف اسرائیل منافع آمریکا در خطر افتاده است گفت: اگر آمریکا بخواهد ابر قدرت و قدرت برتر باقی بماند نیاز مند تامین انرژی است، به عنوان یک قدرت جهانی در حالی که مصرف 25درصد انرژی را دارد اما تنها تولید کننده 2درصد انرژی دنیاست و لازم به ذکر است 64درصد تولید انرژی در منطقه خلیج فارس و ایران قرار دارد.

ضرر آمریکا در جنگ عراق


دکتر خیاط افزود: آمریکا بعد از بسته شدن دستهایش طرح خاور میانه جدید را داد به صورتی که خاور میانه به کشور های کوچک تبدیل شود و همیشه با هم اختلاف داشته باشند تا آمریکا بتواند  به بهانه کنترل خاور میانه،حقوق بشر و بهانه های مختلف به این منطقه لشکر کشی کند.


وی اذعان کرد:  آمریکایی ها در سال 2003به عراق حمله کردند این جنگ را هم برای این سامان دادند که ایران به طور کامل محاصره شود اما هم در جنگ افغانستان و هم در جنگ عراق شکست خوردند.


خیاط گفت: آمریکایی ها با حمله به عراق هم مهم ترین دشمن ایران را در عراق ( صدام ) را ساقط کردند و هم عراق به مهم ترین هم پیمان عراق تبدیل شد.


وی افزود: شیطان بزرگ در عراق چشم باز کرد و متوجه شد نه تنها ضرر کرده اند و میلیارد ها خسارت خوردند، بلکه قدرت ایران نیز بیشتر شد .
عضو هیئت علمی دانشگاه  علوم اسلامی رضوی اظهار کرد: در سال 2006 اسراییل وارد جنگ با حزب الله شدجنگ 33روزه بد ترین کابوس برای اسراییل بود که با آن همه ادعا و تجهیزات نظامی و جنگی برای اولین بار از یک کشور عربی شکست خورد و مجبور به عقب نشینی شد.

اردوغان الگوی آمریکایی برای مبارزه با سید حسن نصرالله

حجت الاسلام خیاط گفت: آمریکا و اسرائیل بعد از ناکامی ها تمام همیت خود را بر به هم زدن رابطه ی شیعه و سنی گذاشتند و تلاش برای معرفی یک الگو برای جوانان سنی و عرب تا عشق به شیعیان و سید حسن نصر الله را از دل آنها بیرون کند.


وی افزود: آن مهره و الگو کسی نبود به جز « رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه که در ظاهر ژست ضد اسراییلی می گیرد اما در واقع اسراییل را همراهی می کند .


دکتر علی خیاط اظهار کرد:  آمریکا در حال حاضر برای تامین امنیت اسراییل در کشور های اسلامی جنگ داخلی به پا می کند و همه گونه از این موضوع بهره برداری های مختلف را انجام می دهد.

اسلام هراسی و ترویج شیعه انگلیسی بهترین روش مقابله با ایران


وی افزود: شیطان بزرگ می خواهد اسلام را دو گونه برای مردم جهان معرفی کند یکی سنی و دیگری شیعه؛ سنی همان داعشی ها هستند و در بحث شیعه هراسی هم شیعه انگلیسی را معرفی می کند و اینگونه اسلام هراسی را به بهترین گونه به پیش می برد .


دکتر خیاط اذعان کرد:  حیله و نقشه این است که برای مسلمانان سرزمین جهاد را سوریه و عراق معرفی کنند و ذهن ها  از اسراییل و جنایت هایش منحرف شود.


وی افزود: اقتداری که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران دارد بیش از پیش است و تنها راه تقویت آن تقویت اتحاد مسلمانان است .


جدیدترین ها جدیدترین ها