نمایش نمایش

شناسه : 13214576
فرمانده قرارگاه راهیان نور در یزد:


فرمانده قرارگاه راهیان نور در یزد گقت: راهیان نور، بزرگترین عملیات فرهنگی جهان اسلام انجام می‌شود و خادمان این عملیات باید ارزش و قدر خود را بدانند، راهیان نور الان به گونه‌ای شده که امروزه در کشور بیش از 5 میلیون زائر راهیان نور داریم و به تعبیر دیگر راهیان نور یک حج بصیرتی است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا،  مراسم تجلیل از خادمان راهیان نور استان یزد، با حضور سردار علی فضلی فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه در سالن همایش های مطهری برگزار شد.

سردار فضلی با تجلیل از شهدای ولایتمدار استان یزد، اظهار داشت: شاید معدود یگانی را سراغ داریم که 5 فرمانده شهید تقدیم اسلام کرده باشد. ولی تیپ الغدیر استان یزد قبل و بعد از انقلاب 5 فرمانده رشید را در راه اسلام فدا کرده است.

وی با بیان این مطلب که حفظ حریت جوانان در این هجمه سنگین به وسیله راهیان نور محقق می‌شود، گفت: خدا را شاکریم که بستر خدمت در نظام ولایی آن هم در این هجمه فرهنگی را برای ما فراهم کرده است. در کشور قریب به 200 هزار نفر در اجرای فرمان رهبر انقلاب در خادمی راهیان نور توفیق خدمت پیدا کرده‌اند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه، تاکید کرد: راهیان نور به یک منشا پر خیر و برکت با عقبه الهی و قرآنی تبدیل شده که کادرسازی انقلاب اسلامی در بخشی از آن را به عهده گرفته است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره عملیات غرورآفرین  آزاد سازی خرمشهر و شهادت فرماندهان و پیشکسوتان دوران هشت سال دفاع مقدس، عملیات مهم و تاریخ‌سازی بود، بیان کرد: وسعت این عملیات حدود 5 هزار و 700 کیلومتر مربع است و هیچ عملیاتی به این وسعت سراغ نداریم. در زمینه کار اطلاعاتی  که اکنون هم بدان نیازمندیم برای این عملیات، خیلی از فرماندهان دشمن مورد ارزیابی قرار گرفته بودند و نقاط قوت دشمن بررسی شد.

فضلی ادامه داد: 135 گردان برای این عملیات ساماندهی شد که 45 گردان از ارتش جمهوری اسلامی ایران و 90 گردان هم توسط بسیجیان تشکیل شد. این هنر امام بود که مردم را در حفاظت از آرمان‌های انقلاب به اندازه دو برابر نیروهای ارتش آن هم فقط در یک عملیات وارد میدان کرد. حتی در بعضی از این گردان ها گاهی رزمندگان از 12 استان گرد هم جمع می شدند. با این که فرهنگ ها متفاوت بود اما امام انتظار داشت که ما ید واحد باشیم. عملیات بیت المقدس اینگونه اتفاق افتاد.

وی  گفت: در عملیات بیت‌المقدس انگیزه، اعتقاد، دانش، آموزش و تجهیزات  با هم ممزوج شد و امداد غیبی خداوند هم به مدد ما آمد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، به این امدادهای غیبی اشاره هم کرد و گفت: قبل از آغاز مرحله سوم آیت الله متقی، امام جمعه گچساران در جمع رزمندگان حضور یافت. بعد از اینکه با صحبت های خود رزمندگان را به فیض رساند دست خود را به زیر محاسن گرفت و دعا کردند و رزمندگان هم آمین گفتند. بلافاصله مشاهده کردیم ابر غلیظی تمام جغرافیای فکه را پوشاند. باران رحمت الهی هم شروع به باریدن کرد. به این وسیله هم مشکل تردد رزمندگان حل شد به طوری که توانستیم با اتومبیل رزمندگان را به نزدیکی سنگر دشمن منتقل کنیم، هم مشکل کمبود آب شرب، از طرفی بارش شدید باران باعث شد لایه ضخیمی روی رمل های فکه ایجاد شود که راه رفتن رزمندگان را هموار می کرد.

سردار فضلی بیان داشت: در آن زمان خرمشهر به یک پادگان تبدیل شده بود و با توجه به اینکه اطراف خیابان‌ها میدان مین و سیم خاردار بود، خود عراقی‌ها به ناچار از معبر عبور می‌کردند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: دفاع مقدس یک آرمان بیشتر ندارد و آن احیای نماز بود. به همین دلیل در عملیات به نماز توجه ویژه‌ای داشت و در روز سوم عملیات هم پس از اقامه نماز مغرب و عشا عملیات آغاز شد.
فضلی گفت: راهیان نور، بزرگترین عملیات فرهنگی جهان اسلام انجام می‌شود و خادمان این عملیات باید ارزش و قدر خود را بدانند، راهیان نور الان به گونه‌ای شده که امروزه در کشور بیش از 5 میلیون زائر راهیان نور داریم و به تعبیر دیگر راهیان نور یک حج بصیرتی است.

 


جدیدترین ها جدیدترین ها