نمایش نمایش

شناسه : 13246474
با ادعای شلیک راکت به اراضی اشغالی صورت گرفت


رژیم صهیونیستی با ادعای شلیک راکت به جنوب فلسطین اشغالی، شامگاه سه‌شنبه هواپیماهای جنگی خود را بر فراز نوار غزه به پرواز درآورد و در این میان برخی مناطق این باریکه هدف حملات این جنگنده‌ها قرار گرفتند.

به گزارش یزد ندا به نقل از «رویترز»، سخنگوی رسمی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد شامگاه سه‌شنبه از سمت نوار غزه دست‌کم یک راکت به جنوب فلسطین اشغالی شلیک شد. ولی این حملات هیچ خساراتی نداشت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دست‌کم 4 راکت از نوع «گراد» از نوار غزه به شهر «اشدود» و اطراف آن در جنوب فلسطین اشغالی اصابت کرده است.

در حالی‌که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جنبش جهاد اسلامی چنین اقدامی را تکذیب کرده‌اند برخی رسانه‌های محلی احتمال می‌دهد این راکت‌ها به‌صورت اشتباهی به فلسطین اشغالی اصابت کرده است.

همزمان، رسانه‌ها گزارش دادند هواپیماهای جنگی اسرائیل با به پرواز در آمدن در آسمان نوار غزه، برخی مناطق را بمباران کردند.

شبکه خبری «اسکای‌نیوز» اعلام کرد در حملات هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به نوار غزه، 2 پادگان آموزشی «گردان‌های القدس» (شاخه نظامی جهاد اسلامی) در «بیت لاهیا» شمال و «خان یونس» جنوب غزه بمباران شدند.

یک زمین زراعی در نوار غزه نیز از اهداف حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بود ولی این حمله هیچ خسارتی به جای نگذاشت.

همچنین شبکه خبری المنار نوشت: مؤسسه«خانه آزادی» یمن در هفتمین گزارش آماری خود از اوضاع انسانی در یمن اعلام کرد که بر اثر حملات عربستان تاکنون، 4021 یمنی شهید و 7017 تن نیز زخمی شده‌اند.
بر اساس گزارشی که مؤسسه خانه آزادی یمن منتشر کرده است در این حملات همچنین 576 کودک و 261 زن نیز به شهادت رسیده‌اند و همچنین 1121 تن از زخمی‌ها کودکان زیر 15 و 782 تن نیز زن هستند.
بر اساس این گزارش، همچنین تعداد 786 مجموعه مسکونی مورد حملات زمینی، هوایی و دریایی قرار گرفته است.
این مؤسسه تأکید کرد که در این حملات 7583 باب خانه مورد حمله قرار گرفته است که به‌صورت کلی یا جزئی تخریب شده و 171 منزل بر سر ساکنان آن تخریب شده است و تعداد مؤسسات یا اموال عمومی که در این حملات تخریب شده است به 1064 مؤسسه می‌رسد.
بر اساس این گزارش، همچنین 190 تا 200 هزار خانواده مجبور شده‌اند برای فرار از حملات عربستان خانه و شهرهای خود را ترک کنند.
عربستان با حمایت مستقیم آمریکا از 6 فروردین حملات گسترده‌ای را علیه ملت یمن و تاسیسات زیربنایی این کشور با ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن آغاز کرده است.

تسنیم/

انتهای پیام/س


جدیدترین ها جدیدترین ها