نمایش نمایش

شناسه : 25987296
مراسم ترحیم حجت الاسلام هاشمی در یزد برگزار شد


صبح امروز مراسم ترحیم رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حجت الاسلام و المسلمین اکبر هاشمی رفسنجانی از سوی نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و استاندار یزد در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.

به گزارش یزدندا؛ مراسم ترحیم رفیق دیرین، همسنگر دوران مبارزات و همکار نزدیک دوران جمهوری اسلامی حضرت امام خامنه ای صبح امروز با حضور آیت الله ناصری، موسوی نماینده مردم یزد و اشکذر، سردار فتوحی فرماندهی سپاه الغدیر، طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار و دیگر مسئولین و مردم همیشه در صحنه یزد در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.

علی هاشمی پسر امام جمعه فقید رفسنجان نیز در مجلس ترحیم حجت الاسلام هاشمی حضور داشت.

حجت الاسلام ابوترابی در مراسم یادمان درگذشت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه ایمان جامعه به سوی کمال حرکت می کند اظهار کرد: اگر حجت الاسلام هاشمی، این شاگرد شایسته امام(ره) و یار دیرین انقلاب اسلامی در سایه قرآن و عترت آراسته به نور ایمان نبود 70 سال در راه مبارزه با طاغوت، رژیم ستم شاهی و مبارزه با همه قدرت های جهان در 8 سال دفاع مقدس در کنار امام و رهبری نمی ایستاد.

نائب رییس مجلس نهم با بیان اینکه ایمان شخصیت حجت الاسلام هاشمی را تربیت کرد افزود: اگر ایستادگی و ایمان افرادی چون آیت الله هاشمی نبود در 8 سال دفاع مقدس در زیر فشار استکبار استخوان های جمهوری اسلامی خرد شده یود.

ابوترابی عنوان کرد: اگر دلدادگی آیت الله هاشمی برآمده از ایمان نبود در برابر همه جهان با قدرت نمی ایستاد و امروز ایران به عنوان نماد امنیت و اقتدار در منطقه و جهان مطرح نبود.

امام جمعه موقت قزوین اذعان کرد: خصوصیات اخلاقی و صفات پسندیده و خدمات حجت الاسلام هاشمی به انقلاب برهیچ کس پوشیده نیست گرچه انسان جایزالخطاست و اشتباهاتی مرتکب می شود و مقام معظم رهبری نیز در خطبه های نماز جمعه تاریخی بعد از فتنه 88 به خصوصیات بارز انقلابی ایشان اشاره کردند.

وی  همچنین حضور مردم در تشییع جنازه و مراسمات یابود آن یار دیرین را نشانه وفاداری به انقلاب و قدرشناسی ملت ایران خواند.

در این مراسم که اقشار مختلف مردم با حضور گسترده شرکت کرده بودند قرآن، دعا و صلوات به روح حجت الاسلام هاشمی هدیه کردند و دعای خیر یزدی ها و طلب عفو از خداوند منان برای روح آن بزرگوار بدرقه راهش تا قیامت شد .

سعید میرزایی نسب مداح اهل بیت نیز در این مراسم با ذکر مصیبت اهل بیت اشعاری در وصف حجت الاسلام هاشمی خواند.

دانشگاه آزاد اسلامی یزد نیز در جلو درب مسجد روضه محمدیه ایستگاه صلواتی دایر کرده بود.

مردم مومن و انقلابی دارالعباده با حضور در مراسم گرامی داشت یاد و خاطره یار دیرین امام و رهبری دیگر بار با آرمان های امام و انقلاب تجدید بیعت کردند.

انتهای پیام/ک


جدیدترین ها جدیدترین ها