نمایش نمایش

شناسه : 14345935
وقتی ادعاهای دولت در عمل نقض می شود!


افزایش نرخ کرایه هر سال یکبار صورت می گیرد اما در حال حاضر گویا مسئولین دست به کار شده اند و نرخ کرایه ها را بازهم افزایش دادند!اتفاقی که در یزد افتاده و نرخ کرایه اتوبوس های سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه 15 درصد افزایش پیدا کرد!

به گزارش یزد ندا، حدود دو ماه پیش بود که علیرغم شعارهای دولت «تدبیر» در خصوص عدم گرانی سوخت، در یک قدام ناگهانی قیمت بنزین «تک نرخی» اعلام شد. این تک نرخی شدن باعث افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس ها در سراسر کشور شد، افزایشی که معمولا در یک سال یکبار اتفاق می افتد هر چند مسئولین مربوطه در اقدامی افزایش کرایه ها را خودسرانه اعلام و افزایش هر گونه نرخ کرایه را تکذیب کردند.

همانطور که گفته شد افزایش نرخ کرایه هر سال یکبار صورت می گیرد اما در حال حاضر گویا مسئولین دست به کار شده اند و نرخ کرایه ها را بازهم افزایش دادند!

اتفاقی که در یزد افتاده است و نرخ کرایه اتوبوس های سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه 15 درصد افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی یزد و حومه در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا از افزایش ورودی کرایه‌ اتوبوس‌های این سازمان خبر داد.


محمد جواد کریمی با بیان اینکه افزایش نرخ ورودی اتوبوس‌ها برای امسال به مردادماه موکول شده بود، اعلام کرد: براساس مصوبات هیئت مدیره شورای سازمان اتوبوسرانی و شورای شهر یزد نرخ ورودی اتوبوس‌های شهر یزد 15 درصد افزایش یافت و از 300 تومان به 345 تومان رسید.


وی با بیان اینکه این تغییر قیمت در پرداخت‌های بدون کارت شهروندی تأثیر ندارد، ادامه داد: کسانی که از کارت شهروندی برای پرداخت کرایه اتوبوس استفاده نمی کنند، باید مبلغ 500 تومان را به صورت نقدی بپردازند.


کریم یتأکید کرد این تغییر قیمت صرفا با صدور مجوزهای لازم بوده و هیچ گونه تغییر و بهبودی در ارائه خدمات سازمان اتوبوسرانی یزد در پی نخواهد داشت.

این موضوع متناقض با شعارهای «دولت راستگویان» در حالی است که محمدباقر نوبخت چندی پیش با حضور در يك برنامه تلويزيوني در خصوص بررسي موضوع تك نرخي شدن قيمت بنزين از قرار ليتري ۱۰۰۰ تومان، با اظهار امیدواری نسبت به این که قیمت کالاها و خدمات تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین قرار نخواهد گرفت، به عدم افزایش قیمت‌ها در حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت بنزین که تا حدود 20 درصد است، باید در نهایت موجب رشد 20 درصدی هزینه‌ها در حمل‌و‌نقل عمومی شود و این در حالی است که اخیرا و به تازگی نرخ کرایه‌ها در این بخش تا 20 درصد افزایش یافته بود و دیگر دلیلی برای رشد قیمت‌ها وجود ندارد!

 

جدیدترین ها جدیدترین ها