نمایش نمایش

شناسه : 33218721
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد:


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد بر اجرای طرح كاداستر در خاتم تاکید کرد.

به گزارش یزدندا به نقل از طنین خاتم؛ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران شهرستان خاتم یکی از وظایف قوه قضائیه را پیشگیری از وقوع جرم عنوان و اظهار داشت: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری نیز سال هاست که به همین منظور فعالیت می کند.

محمد حسین رحیمی زاده گفت: نظر به اینکه تحقق امر پیشگیری از وقوع جرم نیازمند نگاه و رویکرد علمی و جامع نگرانه می باشد، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز با همین رویکرد، برنامه ها، فعالیت ها و ساختار سازمانی خود را بر مبنای حوزه های کاری در زمینه پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی، پیشگیری های وضعی، پیشگیری های امنیتی و انتظامی، پیشگیری های قضایی و پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی به کار گرفته است.

رحیمی زاده افزود: در این مسیر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با انجام مجموعه اقداماتی تا حد خوبی توانسته است در مسیر کاهش برخی آسیب‌های اجتماعی مثل تصادفات جاده ای، حاشیه نشینی، طلاق، سوانح رانندگی و ... گام بردارد.

وی  به مبحث اعتیاد و معضلات بسیاری که این آسیب اجتماعی در جامعه  به وجود می آورد اشاره و گفت: در بحث  اعتیاد در استان یزد در سال 96 به صورت پایلوت به تاسیس دادگاه درمان مدار بر اصول علمی عمل کرده ایم و تاکنون نیز این طرح موفقیت آمیز بوده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به فعالیت های این معاونت در حوزه حقوقی-قضائی گفت: تلاش شده برای اینکه مردم دچار بحث پرونده ها و دادرسی نشوند به سمت و سوی داوری برویم به همین خاطر کانون داوری در یزد راه اندازی شده است.

رحیمی زاده با بیان اینکه تهیه نقشه کاداستر یکی از کارهایی است که برای پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی  در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: تصرف غیر قانونی اراضی ملی یکی از جرایمی که خاتم با آن درگیر است که با اجرای طرح کاداستر بسیاری از اختلافات ملکی اشخاص و تصرفات غیر قانونی رفع خواهد شد.

انتهای پیام/س*


جدیدترین ها جدیدترین ها