نمایش نمایش

شناسه : 14592721
سردبیر رجانیوز در واکنش به تذکر هیئت نظارت بر مطبوعات:


سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز گفت: برخی فشارها بر رسانه‌های منتقد صرفا توقیف نبوده بلکه در حوزه‌های اقتصادی و مالی ما را تحریم کردند. یارانه‌های ما را قطع کردند و اجازه نمی‌دهند آگهی‌های تبلیغی بگیریم.

به گزارش یزد ندا، علی نادری سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به تذکر هیأت نظارت بر مطبوعات به پایگاه خبری متبوع خود اظهار داشت: این اتفاقی که از سوی هیأت نظارت بر رسانه‌های منتقد دولت افتاد زیاد برازنده دولت یازدهم نبود.

وی افزود: رسانه‌هایی که توقیف و تذکر گرفتند بر طبق منویات مقام معظم رهبری مشغول نقد و بررسی کارشناسانه توافق هسته‌ای بودند. بنابراین وجهه جالبی نداشت که چند ساعت پس از سخنرانی رئیس دولت که البته شروع به ذکر دستاوردهای هسته‌ای شد چنین اتفاقی صورت بگیرد.

نادری خاطرنشان کرد: اگر دستاوردهای هسته‌ای آن گونه که آقای روحانی گفتند محکم و بزرگ است پس اجازه دهیم نقد شود چرا که بر اساس همین نقدها است که مشخص می‌شود عیار این دستاورد چند است.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز تاکید کرد: بستن دهان منتقدان راه صحیحی برای پوشاندن نقاط ضعف توافق نیست. شاید امروز بتوان با توقیف 9دی و تذکر به کیهان و رجا به اجبار کسی را ساکت کرد اما واقعیت کم کم روشن خواهد شد و دولت باید خود را پاسخگو بداند.

وی با تاکید بر اینکه ما توافق هسته‌ای را با نقدهای دقیق و کارشناسی بررسی کردیم، گفت: اصلا بحث جناحی در بررسی توافق مطرح نبوده و نخواهد بود چرا که این یک مسئله ملی است. فشار بر منتقدان راه درستی نیست به جای این کار و دروغ دانستن مطالب ما را نیز توجیه کنند که اگر توجیه شویم خودمان مدافع این توافق خواهیم شد.

نادری ادامه داد: نشریه 9 دی در این دولت 3 بار توقیف شده است. مگر نشریه 9 دی تا کنون چه مطالبی منتشر کرده که باید اینگونه مورد غضب قرار گیرد. چگونه است برخی نشریات بر ضد مقدسات مطلب می‌نویسند چنین برخوردهایی با آنان صورت نمی‌گیرد اما ما در اینجا شاهد چنین رفتارهایی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: آقایان در یک برهه زمانی برگشتند و منتقدان را کم‌سواد، بی‌سواد، بی‌شناسنامه و غیره خطاب کردند و امروز نیز می‌خواهند دهان منتقدان را ببندند.

سردبیر سایت خبری تحلیلی رجانیوز تبعیض بین رسانه‌ها را از دیگر رفتارهای دولت یازدهم عنوان و تصریح کرد: برخی فشارها بر رسانه‌های منتقد صرفا توقیف نبوده بلکه در حوزه‌های اقتصادی و مالی ما را تحریم کردند. یارانه‌های ما را قطع کردند و اجازه نمی‌دهند آگهی‌های تبلیغی بگیریم.

نادری ادامه داد:‌ در هیأت نظارت بر مطبوعات اینکه شخصی خود نماینده دولت باشد و بعد بخواهد بر صنف مطبوعات نظارت داشته باشد درست نیست چرا که یک مدیر دولتی که حالا در هیآت نظارت بر مطبوعات نیز عضویت دارد سبب می‌شود دولت هر اراده‌ای داشته باشد تحمیل کند.

 


جدیدترین ها جدیدترین ها