نمایش نمایش

شناسه : 29497614
بررسی عملکرد وزرای دولت یازدهم و درخواست مردم از روحانی برای تغییر؛


رفته رفته به روزهای پایان دولت یازدهم نزدیک می‌شویم و روحانی باید برای چهار سال آینده و عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش تیم تشکیل دهد و باید دید کدام یک از وزرا می‌مانند و کدام یک دیگر همراه روحانی نیستند.

یزدندا؛ رفته رفته به روزهای پایان دولت یازدهم نزدیک می‌شویم و روحانی باید برای چهار سال آینده و عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش تیم تشکیل دهد و باید دید کدام یک از وزرا می‌مانند و کدام یک دیگر همراه روحانی نیستند.

مردم و کارشناسان در خصوص کابینه جدید روحانی عموما نظرهای یکسانی دارند.

دخیل‌عباس زارعزاده نماینده سابق مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدندا گفت: دولت برای تحقق شعارهایش نیاز به تغییر دارد و قطعا به دلیل فشارهای جانبی به روحانی وزرا و تیم دولت تغییر می‌کنند.

وی بابیان اینکه تغییرات در دولت لازم است اظهار کرد: تغییری که بتواند به کارآمدی کابینه کمک کند باید صورت گیرد اما متاسفانه در این موضوع بیشتر حزب‌گرایی مورد توجه قرار می‌گیرد و دولت زیر فشارها نمی‌تواند خیلی به موضوع صلاحیت و کارآمدی توجه کند و این اتفاقی حدسی نیست و قطعی است.

زارعزاده اذعان کرد: وزرای کار، صنایع، آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان از وزرایی هستند که قطعا تغییر می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه مجلس هم سو با دولت است و دولت را همراهی می کند، تغییرات راحت تر انجام می گیرد و باید دید که سهم خواهی‌‌ها، وزارت خانه ها را به کدام سمت می‌کشاند.

نماینده سابق بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: بعضی از اعضای کابینه دولت یازدهم که بیشتر درگیر مسائل شخصی خود بودند تا سیاست‌گزاری،  واقعا عملکرد ضعیفی داشتند تا حدی که شاهد این بودیم که در فضای رکود نه تنها رفع رکود نشد بلکه رکود ها عمیق تر شد.

وی ادامه داد: در وزارت صنایع و همچنین واگذاری‌های بی حساب و کتاب که در معادن صورت گرفت و کم کاری هایی که در فضای معدن شد همچنین پایین‌ترین نمره در تولیدات مربوط به صنایع دلایل محکمی برای خداحاظی وزیر پیر صنعت است.

زارعزاده اذعان کرد: وزارت راه و شهرسازی در فضای راه‌سازی به خوبی عمل کرده است اما در حوزه مسکن کاری انجام نداده است بلکه به رکود مسکن هم کمک کرده است.

وی گفت: در انتخاب اعضای جدید کابینه باید به شایسته سالاری‌توجه جدی شود و به این سمت بروند نه حزب‍‌‌‌‌گرایی، گروه گرایی یا فردگرایی.

زارعزاده عنوان کرد: دولت باید به سمت وزرای کارآمد و آشنا به مسائل برود و اگر شاخص آنها همانند گذشته بر مبنای حرب گرایی باشد مصیبت های گذشته ادامه خواهد یافت وکاری موثر انجام نخواهد گرفت.

نماینده سابق بزرگترین حوزه انتخابیه کشور تصریح کرد: سن کابینه بعدی به گفته خود روحانی 5 سال جوان‌تر می‌شود در حالی که باید بیشتر به جوانان اعتماد کرد و این 5 سال مشکلی را حل نمی کند، خلاقیت و کارآمدی و توان کاری باید مورد توجه قرار گیرد و اگر به همین روال ادامه پیدا کند مشکلی حل نخواهد شد.

خبرنگار یزدندا نظر شهروندان یزدی را نیز در خصوص تغییرات کابینه جویا شد.

ابوالفضل زارع‌زاده گفت: بنظرم وزیر بهداشت و وزیر نیرو از موفق‌های کابینه دولت یازدهم بودند، دولت و برق و آبرسانی به نقط مختلف کشور خوب عمل کرد اما تیم اقتصادی دولت اصلا عملکرد خوبی نداشت و خیلی ضعیف عمل کرد و برای بهبود اوضاع باید تغییر کنند و کابینه جدید جوان شود.

زارع معتقد بود قاضی‌زاده هاشمی برای طرح تحول نظام سلامت و ظریف برای برداشتن تحریم‌ها باید بمانند و همچنین بقیه وزرا زیرا در چهار سال گذشته با کارها و اوضاع کشور آشنا شده‌اند و اکنون وقت بهره‌برداری رسیده است.

محمد طالب‌نیا از کسبه یزدی معتقد بود، جهانگیری باید همچنان معاون اول رئیس جمهور باشد اما گرانی و تورم امان مردم را بریده و باید روحانی برای این وضعیت چاره‌ای بیاندیشد.

کریمی از بانوان یزدی نیز از وزیر بهداشت راضی بود و می‌خواست که بماند اما از مشکلات اقتصادی، رکود و تورم دل پری داشت و از روحانی خواست تا تیم اقتصادی‌اش را عوض کند.

مائده سمیری از روحانی خواست وزرایی را انتخاب کند که برای بهبود معیشت مردم چاره‌ای بیاندیشند و مشکلات اقتصادی مانند تورم را رفع کنند، همچنین دست پری برای حل مشکل ازدواج و اشتغال جوانان داشته باشند.

انتهای پیام/ک
 


جدیدترین ها جدیدترین ها