نمایش نمایش

شناسه : 15481289
معاون سابق برنامه ‌ریزی استاندار یزد:


معاون سابق برنامه ‌ریزی استاندار یزد گفت: دولت در قسمت های اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و اتکا به درون باید بیشتر توجه کند زیرا الان به شدت وضع اقتصاد، صنایع و تولیدات در حالت رکود قرار دارد و این نقطه ی چالش دولت است.

معاون سابق برنامه ‌ریزی استاندار یزد در دولت های دهم و یازدهم در گفتگو با خبرنگار یزد ندا در خصوص علت اینکه دولت ها ،دستاوردهای دولت های پیشین را تخریب میکنند چیست گفت: من از وقتی که استخدام دولت شدم، دولت های مختلفی را تجربه کردم، به شدت ناراحت بودم که دولت جدید، دولت قبل را تخریب می کند، هر دولتی که این کار را کند زیبنده نیست، ما مطمئنا اگر همین طور پیش برویم دولت بعدی هم این دولت فعلی را تخریب می کند، نقد منصفانه خوب است و همه توصیه می کنند.

تصمیمات سلیقه ای نتیجه مشاوره مشاوران تندرو و افراطی


بابایی اظهار کرد: برخی افراد  تندرو و افراطی هستند که به مدیران مشاوره می دهند که نتیجه مشاوره های سلیقه ای، تصمیمات سلیقه ای می شود  .


وی افزود: تخریب کردن جز آشفتگی چیزی ندارد اول دامن گیر خود کسانی می شود که فضای تخریب را ایجاد کردند و امنیت روانی جامعه را دچار اختلال می کند و باعث ایجاد روحیه بدبینی در جامعه می شوند و حتی مردم نسبت به همین دولت حاضر نیز دچار شک و تردید می شوند.


حافظ کل قرآن کریم و نهج البلاغه اذعان کرد: بزرگ بودن افرادی که دیگران را تخریب می کنند زیر سوال می رود و منزلت و جایگاه انسان را کم می کند، بزرگی انسان ها به این است که بزرگ منشانه رفتار کنند  و اقیانوس وار مشکلات را تحمل کرده و از سیاه نمایی و ایجاد نامیدی بین مردم بپرهیزند.

رکود، نقطه چالش دولت/ گام های خوب دولت در روابط بین الملل

 

بابایی در پاسخ سوال خبرنگار یزد ندا مبنی بر اینکه « دولت در تحقق شعارهایش تا چه اندازه موفق بوده است؟» اظهار کرد: طبیعی است که این دولت سال های اول را دارد سپری می کند و زمان بیشتری لازم هست که ببینیم تا چه اندازه موفق بوده است و در عملی کردن بعضی از شعارها توانستند گام های خوبی را در این دولت بردارند مثل روابط بین الملل.


رئیس هیئت مدیره پیشگامان بندر خشک کوثر اذعان کرد: دولت در قسمت های اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و اتکا به درون باید توجه بیشتر کند زیرا الان به شدت وضع اقتصاد، صنایع و تولیدات در حالت رکود قرار دارد و این نقطه ی چالش دولت است.

کالای تولیدی جایگزین مناسب برای یارانه نقدی

بابایی در پاسخ به این سوال که « وزیر اقتصاد از پرداخت یارانه ها به عنوان مصیبت عظمای دولت یاد می کنند» گفت:  منظور وزیر اقتصاد از طرح این صحبت این بوده است که دولت ما در یک چالش قرار دارد و باید هم دولت هم قوه مجریه و هم قوه مقننه با هم اندیشی و تدبیر خود یک سازوکاری برای اصلاح یا ادامه ی واریز یارانه ها ارائه دهند.


وی افزود:  البته ناگفته نماند که در زمان های مختلف منبع درآمد کشور هم یکسان نیست و باید دقت شود به افرادی که واقعا مستحق هستند یارانه تعلق گیرد.


خبرنگار یزد ندا با طرح این سوال که  مردم ما مشکلات معیشتی دارند و یارانه کمکی هست برای خیلی از اقشار جامعه و اگر دولت کم کم بخواهد حذفش کند ، مردم باریکه امید خود را از دست می دهند گفت: یارانه در اصل برای این بود که عامل های انرژی را مدیریت کنیم و از هدر رفتن منابع جلوگیری شود، می توانستیم یارانه را به گونه ای بدهیم به مردم که کالای تولیدی را به عنوان یارانه دریافت کنند .


بابایی افزود: پیشنهاد من این است :این منابع را می توان به دست مردم رساند با سازوکاری بهتر که این منابع به کمک تولید بیاید و این تولیدات یارانه دار به دست مردم برسد.

بازگشایی سفارت انگلیس مصیبت عظماتر از پرداخت یارانه


وی بابیان اینکه بازگشایی سفارت انگلیس در کشور ما مصیبت عظماتری است افزود: ملت ما از بعضی از کشورها خاطره ی خوبی ندارد طبیعی است که بعضی از دلسوزان به شدت ابراز نگرانی کنند و نگران تکرار آن رفتار های پیشین باشند.

حافظ قرآن کریم و نهج البلاغه در خصوص نگرانی رهبری نسبت به بی توجهی به برخی اهداف دشمن گفت: «خداوند می فرماید:دشمنان و مشرکین اهل کتاب اصلا دوست ندارند که خیر و منفعتی بر امت اسلامی وارد شود  و همچنین خداوند می فرماید:اگر آن ها تمایل به صلح نشان دادند تو هم صلح کن .» با توجه به این گفته رهبر مخالفتی با مذاکرات ندارند.


وی افزود: دشمن همیشه دشمن ماست و یک شبه دوست نمی شود و باید در نوع رفتارمان با دشمنان دقت کنیم و دشمنی آنها را نباید حتی در پشت میز مذاکره از خاطر ببریم.

حفظ وحدت؛ راهبردی برای مقابله با نفوذ 


معاون سابق برنامه ریزی استاندار بر ضرورت حفظ وحدت در شرایط کنونی که یکی از دغدغه های رهبری نیز می باشد اظهار کرد:در چهارچوب کشور باید اتحاد خود را حفظ کنیم ، دشمن منتظر است ما وحدت خود را از دست بدهیم و بین ما چند دستگی ایجاد شود و بین ما نفوذ کند .

تابع بودن به ولایت فقیه رمز پیروزی


آزاده و جانباز هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه دشمن هیچ وقت خیر ما را نخواسته است و تنها بودن در مسیر ولایت فقیه ما را به اهدافمان می رساند گفت: این مملکت حاصل خون هزاران شهید است، ایثارگری ایثارگران،جانبازی جانبازان و کسانی که بیشترین سرمایه شان را دادند ساکتند و حاضر نیستند به هر قیمتی سکوت کنند، نباید دل آینها را سوزاند، باید قدرشان را دانست و تمام این دستاوردها به دلیل تابع بودن به ولایت فقیه و آرمان های امام است .

 

انتهای پیام/


جدیدترین ها جدیدترین ها