نمایش نمایش

شناسه : 29701831


سوال از رئیس جمهور درباره نابسامانی موسسات مالی و اعتباری با ۱۳۰ امضا به هیات رئیسه مجلس ارائه شد.

به گزارش یزدندا، اسفند ماه سال 90 بود که حدود 70 نفر از نمایندگان مردم با طرح ده سوال از احمدی نژاد وی را به مجلس کشاندند. این اولین بار بود که نمایندگان مجلس از یک رئیس جمهور سوال می کردند.
روز گذشته (یازدهم تیر) نیز سوال از رئیس جمهور درباره نابسامانی موسسات مالی و  اعتباری با 130 امضا به هیات رئیسه مجلس ارائه شد. سید جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر با اعلام اینکه قاعدتا باید در انتهای جلسه علنی همان روز این سوال اعلام وصول می‌شد از علت عدم اعلام وصول آن توسط هیات رئیسه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت:« امیدوارم در جلسه علنی بعدی مجلس سوال از آقای روحانی درباره مشکلات بوجود آمده برای مردم از سوی موسسات مالی و اعتباری اعلام وصول شود هرچند که به علت احتمال لابی‌های گسترده هر چیزی ممکن است. »
سوای از اینکه وصول و رسیدگی به خواسته 130 نماینده آزمون مهمی برای هیات رئیسه اصلاح طلب مجلس به حساب می آید، حتی اگر لابی گری مانع از سوال از روحانی شود نفس عمل ممکن است کمکی به ساماندهی وضعیت موسسات مالی و اعتباری و مردم خسارت دیده شود.

موضع نمایندگان یزد در مورد موسسات مالی و اعتباری
تابش: شورای عالی امنیت ملی باید وارد عمل شود

محمدرضا تابش نماینده اردکان در موضع گیری با اشاره به ریشه های این اتفاق عنوان کرد: اگر ما برای ثابت نگه داشتن قیمت ارز منابع ارزی را در بازار ریختیم و ارز را ثابت نگه داشتیم اکنون هم باید بدانیم که کار فراتر از بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است. بلکه شورای عالی امنیت ملی باید وارد عمل شود و ابعاد مسئله را مورد توجه قرار دهد. تا رضایت مندی مردم به ویژه کسانی که سپرده کوچک دارند را جلب کنند.  
تابش همچنین یادآور شد: ما باید قبل از اینکه این موضوع به مرحله امنیتی برسد تدبیر کنیم، راه حل پیدا کنیم و اطمینان مردم را به سیستم بانکی برگردانیم و از سرمایه مردم خصوصا طبقات پایین صیانت کنیم.

صباغیان: نظارت ها بر موسسات مالی افزایش یابد
محمد رضا صباغیان نماینده پنج شهرستان یزد پیش تر خواستار تشدید نظارت بر این موسسات شده و اعلام کرده بود: نظارت بر موسسات مالی و بانکهای خصوصی یزد افزایش یابد. 


جدیدترین ها جدیدترین ها