نمایش نمایش

شناسه : 15302573
بر خلاف مصوبه مجلس؛


اخیرا در اقدامی برای حسینیه های شهر یزد، قبض اخطار قطع فوری آب و گاز صادر شده است و بعد از پیگیری های متولی حسینیه، یکی از مسئولین آب و فاضلاب یزد ادعا کرده است که قانون عدم پرداخت هزینه های آب و برق و گاز مخصوص مساجد است!!!

به گزارش یزد ندا، سه شنبه 18 آذر ماه 93 وکلای ملت، پاراگراف الحاقی به بند ز ماده یک را اصلاح و به ابتدای ماده 21 ملحق کردند که به موجب آن همچنین فضای اصلی مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی، حوزه های علمیه، گلزار های شهدا، امامزاده ها و خانه های عالم روستاها، معابد اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی علاوه بر معافیت فوق از هزینه مصارف ماهانه معاف هستند و شامل موارد تجاری وابسته به آنها خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معافیت‌هایی را برای مساجد، حسینیه‌ها، حوزه‌های علمیه، امامزاده‌ها و معابد اقلیت‌های دینی به تصویب رساندند که بر این اساس هزینه‌های آب، برق و گاز اماکن مذهبی رایگان شد .

اما اخیرا در اقدامی برای حسینیه های شهر یزد، قبض اخطار قطع فوری آب و گاز صادر شده است و بعد از پیگیری های متولی حسینیه، یکی از مسئولین آب و فاضلاب یزد ادعا کرده است که قانون عدم پرداخت هزینه های آب و برق و گاز مخصوص مساجد است!!!


مسئولینی که وظیفه ای غیر از اجرای قوانین را ندارند، نه تنها باید پاسخگوی دادن اخطار قطعی و سرپیچی از قانون باشند بلکه باید پاسخگوی اصراف در زمینه صدور قبض برای اماکن مذهبی نیز باشند.

 

 


جدیدترین ها جدیدترین ها