نمایش نمایش

شناسه : 14152763
مسئول دفتر شورای نگهبان در یزد:


مسئول دفتر شورای نگهبان یزد گفت: امام حسن مجتبی(ع) توافق بد را امضا نکرد، از خواسته هایش کوتاه نیامد طرف مقابلش یعنی معاویه بد عهد بود.

به گزارش یزد ندا، «حجت الاسلام سید ناصر محمدی » مسئول دفتر شورای نگهبان در یزد شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مراسم احیای خلد برین به بیان مختصری از زندگینامه امام علی(ع) پرداخت و گفت: مولای متقیان فقط 63 سال در دنیا عمر کردند، 10 ساله بودند که پیامبر اسلام (ص) مبعوث شدند و حضرت علی (ع) اولین کسی بودند که به اسلام ایمان آورده و از هیچ خدمتی در راه تبلیغ اسلام دریغ نکردند و همواره یار و یاور حضرت محمد(ص) بودند.


حجت الاسلام محمدی اظهار کرد: در دوران 23 سال رسالت پیامبر(ص) حضرت علی(ع) درهرصحنه خطرناک پیش قدم بود و اگر شجاعت های علی در احد، بدر و خیبر نبود سرانجام هیچ یک از این جنگ ها معلوم نبود و جانفشانی ها و ایمان علی(ع) بر هیچ کس پوشیده نبود.


وی افزود: علی بیست و سه سال درکمال اخلاص درخدمت پیامبر(ص) بود و سرانجام پیامبر به فرمان خداوند علی را به عنوان جانشین معین کردند اما زمانی که پیامبر(ص) از دنیا رفت علی سی و سه سالش بود و در واقع غربت و مظلومیت علی(ع) شروع شد و عده ای که هیچ سهمی در اسلام نداشتند حضرت علی(ع) را کنار زده، بیست و پنج سال خانه نشین کردند و خود زمام حکومت مسلمین را به ناحق بدست گرفتند.


حجت الاسلام محمدی گفت: بعد از 25 سال خانه نشینی مردم به درب خانه امیرالمومنین هجوم آوردند و حضرت را که امام و جانشین رسول خدا بودند را مجبور به پذیرش خلافت کردند چیزی که به ناحق از ایشان غصب شده بود.


وی اذعان داشت: در این خلافت 4 ساله ظاهری سه جنگ بزرگ اتفاق افتاد زیرا عده ای که تاکنون زمام حکومت و بیت المال مسلمین در دستشان بوده و دیگر نمی توانستند به اصطلاح رانت خواری کنند تاب تحمل حکومت حضرت علی(ع) را نداشتند و از همین رو به فتنه گری و نفاق و جنگ افروزی در جامعه روی آوردند.


مسئول دفتر شورای نگهبان یزد گفت: این جنگ ها با کفار و خارجی ها نبود بلکه همه اش با منافقین بود و در آخر هم یکی از این خوارج منافق در محراب شهادت حضرت را به شهادت رساند.


حجت الاسلام محمدی خاطر نشان کرد: مطالعه تاریخ اسلام برای همه یک ضرورت غیر قابل انکار است زیرا اتفاقاتی در زمان پیامبر و ائمه(ع) افتاده است که در زمان ما هم امکان بروز آن حوادث وجود دارد.


وی تاکید کرد: همه ما باید از تاریخ درس عبرت بگیریم و نگذاریم حوادث ناخوشایند بعد از رحلت رسول اکرم(ص) تکرار شود.


حجت الاسلام محمدی ضمن تشریح جنگ صفین با مقایسه این جنگ و فتنه انگیزی های معاویه و عمر وعاص  با زمان حال گفت: در صفین مالک اشتر و یارانش موفق شدند تا نزدیکی خمیه معاویه پیشروی کنند ، هنگام چیدن میوه و نابود کردن ریشه فتنه عده ای از لشکر امام علی(ع) به خمیه امام علی(ع) هجوم آورده و با تهدید شدن حضرت علی(ع) از سوی خوارج مالک اشتر مجبور به عقب نشینی شد.


وی افزود: ناگهان 30 هزار نفر  با دیدن قرآن های سر نیزه دست از جنگ کشیدند و حضرت علی(ع) را مجبور به پذیرش حکمیت و جام زهر کردند.


حجت الاسلام محمدی گفت : در سال 88 نیز در کشور ما مردم حماسه آفریدند، 40 میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند اما عده ای منافق هم صدا با آمریکا و اسرائیل با فتنه انگیزی، آشوب گری و دروغ این حماسه بزرگ را تلخ کردند.


مسئول دفتر شورای نگهبان یزد خاطر نشان کرد: بعد از پذیرش حکمیت معاویه به حضرت علی(ع)  پیغام داد حال که جنگ تمام شد بیا تا مذاکره کنیم،  یک نماینده بفرست از سوی حضرت علی(ع) و یک نماینده از سوی معاویه.


حجت الاسلام محمدی ادامه داد: امام علی(ع) به اجبار وارد مذاکره شد با اینکه یقین داشت معاویه کافر است، به تعهدات خود پایبند نخواهد بود اما به اصرار مذاکره را قبول کرد.


وی گفت: از سوی معاویه عمر و عاص نماینده شد، حضرت عای(ع) خواستند ابن عباس را معرفی کنند خوارج نادان گفتند نه این عباس فامیل علی(ع) و به نفع علی کار می کند و ابن عباس را رد کردند، امام مالک اشتر را پیشنهاد داد اما این یار صدیق امام را هم قبول نکردند.


حجت الاسلام محمدی اظهار کرد: خوارج گفتند باید ابو موسی اشعری نماینده سپاه امام علی(ع) باشد، هر چه امام فرمودند : ابوموسی با من رابطه خوبی ندارد، جاهل است به درد این کار نمی خورد باز هم در گوش این منافقین کارساز نبود و سرانجام ایر المومنین(ع) جام زهر دوم را نوشیدند و  ابوموسی و عمر و عاص وارد مذاکره شدند.


مسئول دفتر شورای نگهبان یزد  گفت: مبادا ولی امر و  رهبر در جامعه اسلامی کارش به جایی برسد که با علم به اینکه می داند چیزی غلط است مجبور باشد به اجبار قبول کند که در واقع اگر مردم جاهل و بی بصیرت شوند رهبر مجبور به نوشیدن جام زهر می شود.


وی بابیان اینکه اوموسی فردی جاهل و بی سواد بود افزود: بعد از روزها مذاکره سرانجام به پیشنهاد عمر و عاص قرار شد هر دو نماینده به روی منبر بروند و بگویند نه علی حکومت کند و نه معاویه، مردم خودشان کس دیگری را برای حکومت انتخاب کنند.


حجت الاسلام محمدی بابیان اینکه خاک بر سر مردمی که علی(ع) را کنار گذاشتند ادامه داد: سرانجام ابوموسی در مسجد روی منبر رفت و گفت توافق شد علی رهبری نباشد و مردم کس دیگری را برای حکومت انتخاب کنند اما زمانی که نوبت عمر و عاص شد این مکار حیله گر گفت من حرف های ابوموسی را قبول دارم علی نباید حکومت کند و معاویه باید حاکم جامعه اسلامی باشد.


وی گفت: وقتی منافقین لشکر امام علی(ع) این بد عهدی را دیدند رفتند تا دنبال مقصر بگردند گفتند علی(ع) که می دانست معاویه پیمان شمنی می کند نباید مذاکره را قبول می کرد، حال که چنین شده هم ما کافر شده ایم هم علی(ع) باید توبه کنیم، اما هرچه امام فرمودند من توبه نمی کنم این منافقان نفهم جنگ خوارج را آغاز کردند.


مسئول دفتر شورای نگهبان یزد اظهار کرد: در کشور ما نیز رهبر معظم انقلاب با ترسیم خطوط قرمز مذاکرات و با علم به اینکه می دانستند آمریکا کافر جنایتکار بد عهد است، مذاکره را قبول کردند.


حجت الاسلام محمدی افزود: حالا که مذاکرات به جایی نرسیده و نتیجه ای نداشته نکند عده ای کوردل و منافق که خودشون جام زهر را به رهبری نوشاندند و مذاکرات با 5+1 را تحمیل کردند دنبال مقصر می گردند نکند مانند صفین شود اما منافقان بدانند مردم زمان ما مانند مردم زمان حضرت علی(ع) نیستند همواره پشتیان ولایت بوده اند و این را در زمان ها مختلف از جمله 9 دی به اثبات رسانده اند.


وی گفت: علی(ع)  شهید شد امام مجتبی(ع)  به امامت رسید،  بعد از دو ماه که امام مجتبی(ع) به قدرت رسیدند، عده ای خواستار ادامه  جنگ صفین با معاویه شدند، جنگی که امام مجتبی ناچار شدند وارد ان شوند این گونه بود که بر اثر فتنه گری ها معاویه  عده زیادی از لشکریان امام مجتبی(ع) وارد سپاه معاویه شدند حتی فرمانده لشکر امام مجتبی شبانه به معاوویه پناهنده شد.


حجت السلام سید ناصر محمدی ادامه داد: کار به جایی رسید که امام (ع) ناچار شدند جام زهر را بنوشند و صلح کردند اما وقت صلح، صلح نامه ای نوشتند که یکی از بندهاش اینجا بود که بعد از جنگ هر کس بگرده سرجای خودش، معاویه دیگر بالای منبر ها حضرت علی را لعن نکند و ... اما معاویه  دوباره عمل نکرد چون بدعهد بود، رهبرانقلاب هم گفتند آمریکایی ها بد عهدند اگر هم چیزی را امضا کنند عمل نمی کنند.


وی اظهار کرد: اخیرا رئیس جمهور کشورمان گفته ما باید مانند امام صلح کنیم ، کاری کنیم که امام حسن(ع) کرد، آقای رئیس جمهور امام حسن توافق بد را امضا نکرد از خواسته هایش کوتاه نیامد طرف مقابلش یعنی معاویه بد عهد بود.


مسئول دفتر شورای نگهبان افزود: آیا مردم زمان ما مانند زمان امام حسن مجتبی(ع) هستند که رهبرشان اینگونه تنها بماند و مجبور به پذیرش صلح تحمیلی شود، نه دشمن کور خوانده است ملت بصیر ایران هموراه پشتیبان ولایت فقیه بوده اند و اجازه تکرار صفین را نمی دهند.


حجت الاسلام محمدی گفت: باید تاریخ اسلام را بخوانیم و سرلوحه قرار دهیم تا رهبری مجبور نشوند جام زهر بنوشند.


جدیدترین ها جدیدترین ها