نمایش نمایش

شناسه : 25898798
رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد یزد:


رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: با هدف ارج نهادن به خدمات صنعتگران حوزه طراحی پارچه و لباس و پیشگامان صنعت نساجی کشور به ویژه غیاث الدین نقشبند یزدی، جایزه بزرگ غیاث در این دانشکده تصویب شد.

به گزارش یزد ندا به نقل از یزد رسا، ابوالفضل داودی رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی یزد ضمن اعلام خبر تصویب جایزه غیاث الدین نقشبند یزدی در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یزد به اتفاق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان نسبت به برگزاری همایش ملی با عنوان نساجی سنتی با محوریت غیاث الدین نقشبند در تاریخ یازدهم بهمن ماه اقدام خواهند کرد.

وی افزود: بخشی از اهداف این همایش تجلیل از خدمات ارزنده غیاث الدین نقشبند یزدی به صنعت نساجی کشور بویژه در زمینه طراحی پارچه های ذیقیمت و بدیع بوده است.

داودی تصریح کرد: دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این راستا با تصویب جایزه بزرگ غیاث نسبت به دریافت اثرهای بدیع طراحی پارچه و لباس اهتمام ورزیده و آثار رسیده پس از داوری در زمان برگزاری همایش مفتخر به دریافت جوایز ارزشمند خواهند شد و این مهم هر ساله با همین نام در دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار خواهد شد.
رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد یزد هدف از اجرای چنین مسابقه ملی را ترغیب دانشجویان و طراحان به خلق آثار بدیع ، جلوگیری از ورود طرحهای بدون کیفیت و فاقد شناسنامه هویتی و اقتباسی از فرهنگ بیگانه به کشور و رونق نساجی با استفاده از طراحی پارچه دانشجویان خوش ذوق دانشگاهها بیان کرد.
سایت مسابقه با مشخصات و شیوه ارسال آثار به زودی به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.

انتهای پیام/س*


جدیدترین ها جدیدترین ها