نمایش نمایش

شناسه : 13615687
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس از ارائه طرح خطوط قرمز مذاکرات ایران و 5+1 به هیئت رئیسه مجلس و وصول آن در چند روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزد ندا، نماینده مردم یزد و اشکذر روز جمعه در مسجد فاطمه الزهرا یزد به تشریح مسائل امنيتی منطقه غرب آسيا (خاورميانه) پرداخت و اظهار داشت: عراق با حکم مراجع تقلید شیعه، آموزش مستشاران ایرانی و بسیج مردمی توانست با گروه های تکفیری و داعش استقامت ورزد و آنها را در دستیابی به اهدافشان ناکام گذارد.


خدعه آمریکا در عراق؛ نیروی های مردمی کناره گیری کنند


عضو کمیسیون امنیت ملی و امور خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها وقتی پیروزی های پی در پی ارتش و نیروهای مردمی را دیدند با خدعه و دسیسه وارد مذاکره با نخست وزیر عراق شده و شرط کمک خود را به عراق در مبارزه با داعش کناره روی نیروی های مردمی اعلام کردند.


محمد صالح جوکار افزود: با موافقت عراق با طرح آمریکایی ها، سردار سلیمانی از عراق خارج شد و این تصمیم نخست وزیر عراق موجب اعتراضات مراجع تقلید و مردم شد در نتیجه نخست وزیر عراق اشتباه خود را پذیرفته و دوباره نیروهای مردمی به صحنه مبارزه با داعش بازگشتند.


وی گفت: نیروهای تکفیری وو داعش که قبل از ورود بسیج مردمی عراق تا نزدیکی بغداد رسیده بودند، اکنون فقط در استان های بیجی و موصل هستند در آینده نزدیک از این دو شهر نیز بیرون رانده می شوند.


امنیت سوریه خوب است/ النصره و داعش عمله آمریکا


نماینده مردم یزد واشکذر در خصوص اوضاع سوریه اظهارداشت: در سوریه چندین گروه به ملت و دولت سوریه، تحت حمایت و فرماندهی آمریکا حمله کرده اند که البته این حمله هزینه ای برای آمریکا ندارد و کشورهای قطر، عربستان، ترکیه و اردن با دادن تسهیلات نظامی و کمک به تکفیری های در فروش نفت های غارت شده از کشورهای عراق و سوریه به این تروریست ها در تامین هزینه های مالی کمک می کنند.


دکتر جوکار افزود: آمریکا با ایجاد اختلاف در کشورهای منطقه خاورمیانه عملا خود را درگیر جنگ نکرده و داعش والنصره اهدافش را دنبال می کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و امور خارجی مجلس گفت: اوضاع امنيتي كشور سوريه خوب است زیرا مناطق كليدي واقع در قسمت شرق سوريه و مرز لبنان پاكسازي شده تا تروریست ها نتوانند به لبنان برسند.


یمن در اختیار الحوثی ها/ الحو ثی ها دست پر به ژنو می روند


وی با بیان اینکه یمن در اختیار الحوثی ها است گفت: کل کشور یمن به غیر کمتر از دو استان در اختیار نیروهای القاعده و مخالفان جنبش مردمی یمن است، در اختیار شیعیان می باشد.


دکتر جوکار افزود: هنگام حمله عربستان به یمن، این کشور هیچگونه امکانات نظامی و هوایی نداشت و فقط چند فروند موشک داشتند که با آن به مراکز نظامی عرستان حمله کردند و یکی از پایگاه های نظامی عربستان بدون هیچ گونه تیر اندازی به دست یمنی ها افتاد و توانستند تجهیزات نظامی خوبی بدست آورند.


نماینده مردم یزد و اشکذر گفت: یمنی ها آنقدر فقیر هستند که با موتور واردعربستان می شوند و پایگاه ها و مراکز نظامی این کشور حمله می کنند.


وی در خصوص آخرين وضعيت كشتي  ایرانی حامل مواد غذايي، دارو و كمك هاي انسان دوستانه است اظهار داشت: بعد از ممانعت عربستان از رسيدن كشتي نجات ایران به سواحل آبي كشور يمن، اين كشتي به بندر جيبوتي تغيير مسير داد.


عضو کیمیسیون امنیت ملی و امور خارجی مجلس اظهار داشت: علی رغم تلاش و هزینه های عربستانی ها برای شکست مذاکرات ژنو، حوسی ها با دست پر شرکت خواهند کرد و نتیجه مذاکرات را به نفع مردم یمن تمام خواهند کرد.


آمریکا غیر قابل اعتماد/ متعجم از دوستداران آمریکا


دکتر محمد صالح جوکار  در خصوص مذاكرات هسته اي ايران و 1+5 گفت: نمي توان هيچگونه اعتمادي به آمريكا داشت چون آمريكايي ها در فكت شيت آمريكايي که از  لوزان منتشر كرده بودند آمده است همه سانتريفيوژهاي واقع در فوردو به حدود 1000 دستگاه برسد و مابقي آن جمع شود و به انبار انتقال يابد و در حال حاضر مي گويند اصلا نبايد هيچ سانتريفيوژي در آن مكان مورد استفاده قرار گيرد و همه سانتريفيوژهاي واقع در فوردو بايد جمع آوري و به نطنز انتقال يابد .


نماینده مردم یزد و اشکذر افزود:  متعجم از بعضي افراد که به اين مذاكرات خوشبين هستند و می گویند آب خوردن هم بايد با اجازه آمريكا باشد.


وصول طرح خطوط قرمز مذاکرات تا چند روز آینده در مجلس


دکتر جوکار گفت: در حال پيگيري طرح خطوط قرمز مذاکرات هسته ای هستیم که بر اساس این طرح هر نتیجه ای که در ژنو بدست آمد باید سریعا به مجلس ارائه و تصمیم گیری با هماهنگی مجلس باشد و تیم مذاکره کننده بعد از این مراحل توافق تهایی شود.


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: این طرح با امضای 25 نماینده به هیئت رئیسه ارائه و تا چند روز دیگر وصول می شود.


جدیدترین ها جدیدترین ها