نمایش نمایش

شناسه : 14631419
رئیس حوزه هنری استان یزد:


رئیس حوزه هنری استان یزد گفت: استقبال هنرمندان از موسیقی بسیار خوب و قابل توجه است اما بعلت عدم تکفکیک در این حوزه متاسفانه ضربه بسیار سنگینی را در این زمینه به هنرمندان یزدی وارد شد.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، رئیس حوزه هنری یزد، طی نشستی خبری با بیان اینکه حوزه هنری یک نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: این نهاد در زمینه هنر و ادبیات از اوایل انقلاب نقش‌آفرین بوده و جریان‌های اصیل انقلاب اسلامی، ذیل حوزه هنری شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ترویج هنر اسلامی، تربیت نیروی متعهد و تولیدات فاخر اسلامی،‌سه رسالت اصلی حوزه هنری است، خاطر نشان کرد: حوزه هنری در بخش‌های ادبی، هنرهای تصویری، موسیقی، سرود، هنرهای تجسمی و ... هم به تولید اثر پرداخته و هم توانسته نیروهای متعهد تربیت کند.

کوچک‌زاده به بیان موفقیت‌های هنرمندان حوزه هنری یزد در طول سال گذشته در جشنواره‌های مختلف در بخش‌های مختلف ادبی، تئاتر، موسیقی و ... پرداخت و بیان کرد: هنرمندان یزد توانسته‌اند در همه رشته‌ها درخشش چشمگیری داشته باشند.

رئیس حوزه هنری یزد در عین حال اظهار داشت: حوزه هنری توانسته در بخش‌های تئاتر، هنرهای تصویری،‌ شعر و ادبیات و برخی از رشته‌های هنرهای تجسمی نظیر نقاشی به صورت شاخص عمل کند.

کوچک‌زاده با بیان اینکه سال 93 برای تئاتر استان یزد سالی ویژه  و سرشار از پیشرفت و موفقیت بود، عنوان کرد: دو کار شاخص در استان یزد به نمایش درآمد که فصل شیدایی بیش از 100 هزار بازدیدکننده و بانوی بی‌نشان بیش از 9 هزار بازدیدکننده در 10 شب داشتند.

وی تصریح کرد: درخشش نمایش‌های هنرمندان حوزه هنری یزد در نخستین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه نیز قابل توجه بود و دومین سال این جشنواره نیز از روز جمعه در یزد آغاز خواهد شد.

رئیس حوزه هنری یزد عنوان کرد: به رغم همه این موفقیت‌ها به دلیل کمبود امکانات و اعتبارات، نتوانسته‌ایم کار درخوری برای هنرمندان تئاتر یزد انجام دهیم، خاطر نشان کرد: گروه‌های هنری تئاتر در یزد از حداقل فضاها برای اجرا برخوردارند اما تلاش شده اقداماتی برای آنها انجام شود که از جمله آنها می‌توان به ساخت پلاتوی تئاتر در حوزه هنری یزد اشاره کرد.

وی یادآور شد: این فضا در حال آماده‌سازی است و تلاش می‌کنیم برای اجرای نمایش‌های دومین جشنواره تئاتر جوان سوره ماه که از جمعه آغاز می‌شود، آماده بهره‌برداری شود.

کوچک‌زاده همچنین از تجهیز حوزه هنری یزد به استودیوی صدابرداری خبر داد و اظهار داشت: این استودیو نیز به زودی آماده بهره‌برداری خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ادبی یادآور شد: در این حوزه 15 عنوان کتاب تولید شده و هشت کتاب دیگر نیز آماده چاپ است و در صورتی که از منابع مالی برخوردار شویم، 10 کتاب دیگر نیز آماده چاپ داریم اما به دلیل محدودیت منابع مالی، فعلا نمی‌توانیم برای چاپ آنها اقدامی انجام دهیم.

وی همچنین با اشاره به تعداد هنرمندان همکار با حوزه هنری استان یزد بیان کرد: در حال حاضر حوزه هنری با بیش از 500 هنرمند یزدی در رشته‌های مختلف ارتباط دارد اما حدود 250 نفر از آنها فعال هستند.

کوچک‌زاده در خصوص جایگاه کنسرت و موسیقی در استان گفت: کنسرت بعنوان یک گونه جریان ساز ونشاط آفرین در حوزه فرهنگ عمومی و اجتماعی در هر فضای بومی اقتضای خاص خودش را دارد و در استان یزد نیز هنرمندان با شور و اشتیاق این مقوله را دنبال می کنند چنانچه در جشنواره موسیقی که حوزه هنری برگزار کرد هنرمندان استانی استقبال شایان توجهی را داشتند اما بعلت عدم تکفکیک در این حوزه متاسفانه ضربه بسیار سنگینی را در این زمینه به هنرمندان یزدی وارد شد.

رئیس حوزه هنری یزد با اشاره به مشکلات و چالش‌های حوزه هنری یزد اظهار داشت: بی‌نظمی در وضعیت مالی و کمبود زیرساخت‌ها نظیر تجهیزات، سالن‌ و امکانات لازم برای تولید اثر، از مهم‌ترین مشکلات حوزه هنری استان یزد است.

انتهای پیام/س


جدیدترین ها جدیدترین ها