نمایش نمایش

شناسه : 29406324
عزم تحسین برانگیز یک مبتکر یزدی برای لبیک به ندای رهبری؛


مبتکر یزدی مدیریت هوشمند روزانه کودک، گفتگوی هوشمند با کودک و بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های زندگی به کودکان را از مهمترین ویژگی‌های عروسک مامایار عنوان کرد.

یزدندا؛ مسائل فرهنگی،اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است. دشمن با تمام قوا وارد میدان شده تا اعتقادات را از میان جوامع اسلامی از بین ببرد چرا که دشمنان اسلام را مانعی برای پیشبرد مقاصد شومشان می دانند که یکی از این اقدامات ، ترویج عروسک‌هایی است که با فرهنگ بومی-اسلامی ما همخوانی ندارد.

عروسک هوشمند مامایار حاصل تلاش یک کارآفرین یزدی است که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای کودکان به جای عروسکهای بامدل غربی باشد و این مطلب بیانگر این است ما اگر خواسته باشیم و اراده کنیم می توانیم.

این کارآفرین یزدی علم و صنعت را برای تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی به هم گره زده و با طراحی و ساخت عروسک های هوشمند، علاوه بر کمک در آموزش مهارت های زندگی به کودکان هویت ایرانی- اسلامی را هم در کودکان تقویت می‌کند.

حسین حاجی حسینی، طراح و تولید کننده عروسک هوشمند مامایار در گفتگو با خبرنگار یزدندا، انگیزه خود را از طراحی و تولید این عروسک ایرانی اسلامی فرمان جهادی رهبر انقلاب مبنی بر ساخت شخصیت عروسکی ایرانی عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری چندین سال است که بر تولید ملی و اقتصاد مقاومتی تاکید دارند؛ از این رو بر آن شدیم تا با ساخت عروسک ایرانی-اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و فرهنگ سازی فعالیت کنیم.

وی در مورد گروه مامایار گفت: گروه مامایار یک تشکیلات بین المللی است که از سال 1389 به ثبت رسیده و با ایجاد شبکه هولدینگی در 12 کشور جهان من جمله آن ها ایران فعالیت خود را با شعار «یاری رسان مادران، دوست کودکان» شروع کرده است.

این طراح عروسک مامایار با اشاره به اینکه این عروسک هوشمند سخنگوست و مطابق فرهنگ بومی کشور برای کودکان شش ماهه تا 7ساله طراحی و تولید شده است، خاطر نشان کرد: این عروسک می تواند با نظم و وقت شناسی و مهارت های زندگی را که به کودک آموزش می دهد با نا هنجاری هایی که الان در جامعه کودک رواج دارد، مقابله کند.

حاجی حسینی مدیریت هوشمند روزانه کودک، گفتگوی هوشمند با کودک و بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های زندگی به کودکان را از مهمترین ویژگی‌های این عروسک عنوان کرد و گفت: خردورزی، خودباوری، بردباری، کار جمعی و تعاون، کتابخوانی و مطالعه، امید به آینده، تن به کار دادن، همت بلند و کنجکاوی از مهمترین مهارت‌هایی است که کودک از این عروسک هوشمند فرا میگیرد.

این تولید کننده که با طراحی نرم افزاری ویژه به کودک و خانواده اش نیز مشاوره می دهد، تصریح کرد: مشاوره در زمینه های مختلف از جمله خانواده همسرداری کودک و اعتیاد است؛ بدین صورت که در قسمت مشاوره از طریق سایت و اپلیکیشن سوال به صورت مجازی پرسیده می شود و مشاوران به صورت صوتی یا نوشتاری به آنان پاسخ می دهند.

رییس گروه بین المللی مامایار با بیان اینکه تولید انبوه این عروسک هوشمند کاملا ایرانی آغاز و به تازگی وارد بازار مصرف شده است، اظهار کرد: این شخصیت عروسکی آموزشی برای عرضه در ایران و سایر کشورها بوده و با توجه به فراهم شدن شرایط صادرات محصول با زبان روسی به 10کشور آسیای میانه،می تواند زمینه ساز انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به این کشور ها باشد.

وی شروع فرایند تجاری سازی سازی عروسک مامایار را از سال 1390 عنوان کرد و افزود: 10 مجموعه با عضویت 100نفر تلاش کرده اند تا به امروز عروسک مامایار را بتوانیم به همراه اپلیکشن هوشمند مامایار عرضه کنیم.البته این مجموعه روز به روز در حال افزایش است، اما در حال حاضر 100نفر به صورت مستقیم با مامایار همکاری دارند و برای آنها اشتغال ایجاد کرده ایم.

طراح عروسک مامایار گارانتی تعویض یکساله کیت هوشمند، قابل استفاده بودن برای کودکان 6ماهه تا 7ساله، عدم نیاز به شارژ مکرر باطری(ماهیانه فقط یکبار)، قابلیت شست و شو با ماشین لباسشویی و دست، سبک برای حمل کودکان و ساخت از بهترین مواد اولیه ایرانی را از ویژگی های عروسک مامایار عنوان کرد.

حاجی حسینی تاثیر عروسک هوشمند در شکل گیری کودک را یادآور شد و افزود: بازی با عروسک هوشمند یکی از سرگرمی های مورد علاقه کودک است که باعث رشد و تربیت او می‌ شود؛ نقش عروسک هوشمند، در رشد و تکامل کلامی کودک کاملا در خور توجه است.

تولید کننده یزدی با بیان اینکه بازی با عروسک هوشمند به عنوان یکی از موثرترین بازی درمانی‌ها مطرح شده و اهمیت زیادی دارد، ادامه داد: خوشحال شدن و لذت بخش شدن اوقات فراغت کودک، افزایش اعتماد به نفس کودک به علت سرپرستی و مراقبت از عروسک از جمله کارکردهایی است که در بازی با عروسک هوشمند وجود دارند و نقش مستقیمی در بهداشت روانی کودک ایفا می کنند.

وی با اشاره بر لزوم همکاری و حمایت مسئولان از طرح های اینچنینی خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان اگر تنها به فکر نفع اقتصادی بودند می توانستند در دیگر کشورها سرمایه گزاری کرده و سود کلانی را از آن خود کنند؛ اما آنها برای داشتن ایرانی آباد و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش میکنند؛ لازم است مسئولان آنها را در این راه حمایت کنند.

این تولید کننده یزدی با ابراز گله مندی از مسئولان اظهار کرد: مسئولان تاکنون حمایت قابل توجهی نداشته اند؛ حتی در مراسم رونمایی از عروسک مامایار متاسفانه هیچ یک از مسئولان مرتبط حاضر نشدند؛ واقعا این حق تولید کننده ای که دغدغه ی تولید ملی را دارد، نیست.

انتهای پیام/ک


جدیدترین ها جدیدترین ها