نمایش نمایش

شناسه : 34075817
مدیرکل راه آهن یزد عنوان کرد


مدیرکل راه آهن یزد گفت: امسال از طرح نوروزی باب الرضا(ع) در ایستگاه راه آهن این شهر که از سوی آستان قدس رضوی اجرا شد، تاکنون پنجهزار نفر از خدمات این طرح بهره مند شدند.

به گزارش یزدندا، مصطفی داوودی افزود: این طرح از 28 اسفند سال 96 شروع شد و سبب آمادگی ذهنی زائران می شود، آنها شور و شوق زیادی برای زیارت پیدا می کند.
وی افزود: طرح یادشده تا 16 فروردین ماه ادامه دارد که به همین دلیل محلی در اختیار آستان قدس رضوی برای ارائه خدمات به زائران امام مهربانی‌ها قرار داده شد.
وی با بیان اینکه در سفرهای نوروزی هر روز خادمان امام رضا(ع) در این محل حضور دارند، عنوان کرد: خادمان روزانه از 320 زائر پذیرایی کرده و مراسم هایی مانند بدرقه زائران، قرآن گرفتن بر سر مسافران برای بدرقه و سرودخوانی انجام می‌شود.
به گفته داوودی در اجرای این طرح بین زائران بسته متبرکه توزیع می‌شود که این بسته ها شامل نبات، ادعیه و دیگر مواد متبرکه امام رضا(ع) است.
وی با اشاره به اینکه در غرفه تعبیه شده 2 مبلغ برای پاسخگویی به سئوال های زائران حضور دارند، بیان کرد: این مبلغان از آستان قدس رضوی به محل اعزام شدند و به تشریح آداب زیارت از منظر مقام معظم رهبری برای زائران حضرت رضا می پردازند.

انتهای پیام/


جدیدترین ها جدیدترین ها