نمایش نمایش

شناسه : 13211280
نماینده مردم یزد و اشکذر:


نماینده مردم یزد و اشکذر و عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مراکز نظامی جزء خطوط قرمز کشور است، گفت هیچ نهادی نمی‌تواند از این مکان‌ها بازدید کند.

به گزارش یزد ندا، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره اظهارنظر یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده درباره مجوز دادن به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازدید از مراکز نظامی کشورمان، گفت: این حرف کارشناسی شده نیست.


وی با تأکید بر جدی گرفتن امنیت تجهیزات نظامی و سامانه‌های دفاعی کشور از سوی تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خاطرنشان کرد: بازرسی‌های مدیریت شده از مراکز نظامی جای تفسیر دارد که می‌تواند مشکلات جدی برای ما در حوزه‌های امنیتی ایجاد کند.

جوکار چراغ سبز نشان دادن به غرب برای بازرسی از مراکز نظامی کشور را منجر به باز شدن مسیر سوء‌استفاده‌های فراوان خواند و گفت: بحث تجهیزات دفاعی ما جزء خطوط قرمز ما بوده و مقام معظم رهبری نیز صراحتاً اعلام کردند هیچ کس حق راه دادن بازرسان به این مراکز را نداشته و هیچ نهادی نمی‌تواند از این مکان‌ها بازدید کند.

وی با تأکید بر قید شدن کاملاً شفاف این موضوع در قطعنامه اظهار داشت: اگر اسرار نظامی ما که با امنیت ملی‌مان پیوند خورده است، در اختیار بیگانه قرار گیرد با توجه به تجربیات گذشته در مورد ارائه اطلاعات دانشمندان‌مان که ترور شدند، ضربه اساسی به امنیت کشور خواهد خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید از نظر عقلانی و منطقی موضوع کاملاً درک و فهم شود و در توافقنامه بیاید، از این رو ما اصرار داریم تیم مذاکره‌کننده از نظر حقوقی، دیپلماسی و فنی باید کاملاً غنی بوده تا محتوای توافقنامه مطابق قوانین بین‌الملل بوده و در آینده برای ما مشکل ایجاد نکند.
انتهای پیام/ع
 


جدیدترین ها جدیدترین ها