نمایش نمایش

شناسه : 33885900
رئیس اداره میراث فرهنگی ابرکوه خبر داد


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه گفت: تعدادی بناهای تاریخی ابرکوه، در آستانه سال جدید مرمت و احیاء شدند.

به گزارش یزدندا  به نقل از سرو ابرکوه، در آستانه فرارسیدن نوروز 97، تعدادی بناها و آثار تاریخی شهرستان ابرکوه مرمت و بازسازی شد.

مجاهد کرباسی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه، در این خصوص اظهار کرد: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال در راستای رونق صنعت گردشگری و زیباسازی شهر، تعدادی بناهای تاریخی شهر و روستاها، جهت بهسازی توسط میراث مرمت شدند.

کرباسی افزود: سرداب خسروآباد، مقبره حسن خان ده عرب، کاهگل پشت بام خانه های در تملک میراث و بافت تاریخی، ورودی مسجد بیرون، احیا و مرمت چند خانه در قلعه تیزک، حصار قلعه رئیس آباد ورودی شهر ابرکوه همراه با نورپردازی از جمله آثار شهرستان است که مرمت و احیاء شدند.

وی ضمن تأکید بر اینکه مرمت بناهای تاریخی موثرترین روش حفظ آثار ارزشمند است، تصریح کرد: برخی از این بناها با همکاری دهیاری ها و مالکین خانه های تاریخی در قالب طرح مشارکتی، با هدف حفظ میراث انجام شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه، خاطر نشان کرد: مرمت آثار ذکر شده با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال در سال جاری صورت گرفت.

سرداب خسرو آباد

 

مقبره حسن خان ده عرب

 

ورودی مسجد بیرون

 

قلعه تیزک

 

قلعه رئیس آباد

 

گاهگل پشت بام خانه ها و بافت تاریخی

 

انتهای پیام/ف


جدیدترین ها جدیدترین ها