نمایش نمایش

شناسه : 15286514
گزارش یزد ندا از نمایشگاه پاییزه یزد و درددل های تامل برانگیز برخی غرفه داران؛


مسئول فروش غرفه لوازم التحریر ایرانی اسلامی گفت: بازدید از غرفه خوب بوده است و بعضی از طرح ها مانند طرح سردار قاسم سلیمانی خیلی استقبال کننده داشته تا حدی که طرح این دفتر تمام شده است.

به گزارش خبرنگار یزد ندا، نمایشگاه پاییزه امسال با حدود 250غرفه اعم از پوشاک ،کیف وکفش، انواع لوازم التحریر، لبنیات و ... از تاریخ 13 شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های شهید قندی یزد آغاز و تا 23 شهریورماه دایر می باشد.


مسئول فروش غرفه لوازم التحریر ایرانی اسلامی با بیان ینکه بازدید از غرفه بسیار خوب بوده است گفت: بعضی از طرح ها خیلی استقبال کننده داشته و دفترهای طرح سردار قاسم سلیمانی تمام شده است.
وی افزود:  تفاوت قیمت  دفترها در نمایشگاه با بیرون 500 تومان است و دفترهای ایرانی نسبت به تولیدات خارجی کیفیت بسیار بالاتری دارد، وجنس کاغذ ها درجه یک می باشد.

 


یکی از بازدید کنندگان در هنگام بازدید از یک غرفه پارچه فروشی ضمن اعلام رضایت از قیمت های نمایشگاه اظهار کرد: قیمت ها  35 تا 40 درصد نسبت به بازار ارزان تر است در حدود 90000تومان قیمت پارچه های چادری از محصول همانند ازران تر می باشد  اکثرا از غرفه های پوشاک دیدن کردیم و راضی هستیم.

 

 


فروشنده غرفه  تولیدی پوشاک قائم گفت: اصلا راضی نیستیم ، در نمایشگاه عید رضایت واستقبال بیشتر بود،  مشکلات اقتصادی در خرید مردم به خوبی احساس می شود،  کمتر خرید می کنند و به دنبال جنس ارزان ترند حتی باوجود بی کیفیتی محصولات خارجی مردم از تولید داخلی حمایت نمی کنند و جنس های بی کیفیت خارجی را می خرند.
این تولید کننده پیراهن مردانه افزود: مسئولین نیز از تولید ملی حمایت نمی کنند و ما مجبوریم وام های با بهره بالا برای سر پا نگه داشتن تولیدی خود بگیریم!!!

 

در دودل غرفه داران عفاف وحجاب نیز با خبرنگار یزد ندا تعجب برانگیز بود خانم فروشنده غرفه عفاف و حجاب گفت: هیچ نوع حمایتی تا به حال از طرف مسولین برای عفاف و حجاب صورت نگرفته است و به نظر من برخی اقدامات نهادهای فرهنگی که به عفاف و حجاب مربوط می شوند بیشتر زدگی داشته است تا جذب.
وی ادامه داد: با توجه به فقر اقتصادی و معنوی مردم ترجیح می دهند که مانتو کوتاه 20هزار تومانی را خرید کنند تا چادر 130000تومانی قیمت چادر و پارچه های چادری زیاد است و هیچ حمایتی از تولید کنندگان پارچه های چادری استان در صنعت نساجی نمی شود.


مدیر گروه تولیدی پوشاک « کبود » یکی از تولیدی های پیراهن مردانه در استان بیان کرد :جنس ما با جنس تولید خارجی یکی است من در تولید بوده ام برند ما کراس است  به دلیل عدم نقدینگی بین مردم خرید خوب نیست و ما فقط برای معرفی آمده ایم .

وی بابیان اینکه درنوبت صندوق کارآفرینی امید هستیم،  ولی حمایت مسئولین برای تولیدات داخلی خوب نبوده و وام هایی که تا کنون گرفته ایم  با بهره بالاست افزود: در تولیدی ما 15 کارگردمشغول کار هستند.


یکی دیگرازغرفه داران پوشاک تولید استان یزد اظهار کرد: خرید مردم خیلی عالی بود نسبت به مهر سال گذشته خیلی بهتر است خیلی راضی هستیم 50درصد تخفیف نسبت به بازار داریم پیراهن مردانه 16000تومان ، به دلیل خراب شدن بازار نساجی ازهمان پارچه های نساجی با تغییر تعدادی دستگاه ها به تولید پیراهن مردانه دست زدیم تقریبا 10نیرو به کار گیری شده است.


در نمایشگاه غرفه های متعدد پوشاک، کیف و کفش و غیره به چشم می خورد که متاسفانه بیشتر اجناس در این حوزه ها یا چینی بودند یا در لوازم التحریر و کیف ها سایه سیاه « پرندگان خشمگین » و دیگر عروسک های فیلم های خارجی به چشم می خورد که این موضوعات نشان دهنده احاطه بازار اقتصادی و تاثیرات فرهنگی و تلاش دشمن برای در دست گرفتن و نفوذ در جامعه ایرانی است و این موضوعات نگاه ویژه مسئولین را می طلبد.


اما غیر از حرف های غرفه داران و مردم و نقدهای اقتصادی و فرهنگی، نقدهایی نیز به مسئولین نمایشگاه شهید قندی وارد است.

1- بنر عکس امام و رهبری که بالای درب ورودی نمایشگاه نصب است مبوط به خیلی قبل است و مسئولین باید نسبت به تعویض آن اقدام کنند.
2- موکت های پهن شده در کف نمایشگاه نیز از لحاظ ظاهری بسیار به زشت شدن چهره نمایشگاه کمک کرده است و همچنین موجب زمین خوردن بازدید کنندگان می شود.

 


جدیدترین ها جدیدترین ها