نمایش نمایش

شناسه : 14163665
گفتگو با دو دانش آموز هراتی پذیرفته شده مدارس تیزهوشان


امسال در آزمون مدارس تیزهوشان،سه تن از دانش آموزان هراتی توانستند به مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان راه یابند. به این مناسبت با آنها گفتگویی انجام دادیم که خواندنش خالی از لطف نیست .

به گزارش یزد ندا به نقل از طنین خاتم، امسال در آزمون مدارس تیزهوشان،سه تن از دانش آموزان هراتی توانستند به مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان راه یابند. محمد جعفر کشاورز و محمد امین رسولی دانش آموزان هراتی راه یافته به این مدارس هستند. به این مناسبت با آنها گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید :

محمد جعفر  و محمد امین دانش آموزان کلاس ششم ابتدایی است. آنان توانستند در آزمون  مدارس استعدادهای درخشان تیزهوشان موفق شوند.

خواستیم با هرکدام جداگانه گفتگو کنیم ولی نشد  و هر سوالی که میپرسیدم هر دو هم زمان و با اشتیاق جواب میدادند . 

محمد جعفر و محمد امین پسرانی  بسیار آرام و کم صحبتی هستند.  این دو نوجوان در ابتدای گفتگو از اینکه  در آزمون استعدادهای درخشان قبول شده اند بسیارخوشحال بودند.

 محمد جعفر می گوید مادرش همیشه به او یادآور می شده که: سعی کند تلاشش را انجام دهد تا در آینده افسوس روزهای از دست رفته را نخورد.

وی می گوید به اندازه کافی درس می خوانده نه آنقدر زیاد که خسته شود و نه آنکه تنبلی کند.
محمد امین و محمد جعفر  در طول گفتگو از معلم خودشان هم زیاد صحبت می کردند و زحمات او تشکر می کردند

وقتی علاقه آنها را در مورد معلم دیدم از آنان پرسیدم اگر جمله ای بخواهند در مورد معلم خود بخواهند بیان کنند چه می گویند

ابتدا کمی فکر کردند، شاید به دنبال واژگانی می گشتند که بتوانند معلم خود را در آن وصف کنند .

محمد امین گفت : آقای دهقانزاده برای ما زیاد زحمت کشید و عاشقانه دروس را برای ما بازگو می کرد .

محمد جعفر از سختگیری معلم خود می گوید و یکی از عوامل موفقیت خود را نیز همین سختگیری بیان می کنند.

lمحمد جعفر از عشق معلمشان به دانش آموزان می گوید و به این نکته اشاره می کند که معلمشان همه دروس را با ذوق و علاقه به آنان یاد  داده است و همیشه از آنان می خواست که جزء بهترین ها باشند . 

در پایان گفتگو محمد امین به هم سن و سالانش توصیه می کند که، کمک به پدر و مادر را فراموش نکنند و همیشه سپاس گزار محبت های آنها باشند. خوب درس بخوانند و  برای زندگی هدف داشته باشند و برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند.

 محمد جعفر نیز به همکلاسیهایش توصیه می کند بادقت و خوب درس بخوانند تا بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند

محمد جعفر می گوید من موفقیتم  مرهون نماز اول وقت و پدر و مادرم هستم..

در پایان از مدیر مدرسه منتظر قائم (عج)  آقای بذرافشان ، مربی پرورشی و معلم این دو عزیز آقای حسین دهقانزاده تشکر می کنیم .

سایت طنین خاتم بر حسب وظیفه و با انجام  مصاحبه ای از زحمات این دو عزیز تقدیر و تشکر کرد ،  کاش مسئولین آموزش و پرورش  حداقل با نصب یک بنر  از این نوجوانان  تقدیر و تشکر میکردند.  

گفتنی است مریم کاظمی نسب یکی دیگر از دانش آموزان راه یافته به مدارس استعداد های درخشان بود که موفق به گفتگو با وی نشدیم .

انتهای پیام/ع

 
جدیدترین ها جدیدترین ها