نمایش نمایش

شناسه : 29938409
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان یزد:


مسئول دفتر شورای نگهبان در استان یزد گفت: قبل از انقلاب ایران به دلیل نبود شورای نگهبان برای نظارت بر قانون‌گذاری‌ها و تطبیق قوانین با شرع مقدس اسلام، جریان مشروطیت دچار انحراف شد و شکست خورد و با توجه به این عقبه تشکیل شورای نگهبان یک ضرورت غیر قابل انکار قلمداد می‌شد.

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا به مناسبت 26 تیرماه سالروز تشکیل شورای نگهبان گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 58 برای حفظ و صیانت از قانون اساسی کشور و همچنین برای نظارت بر منطبق بودن قوانین با اسلام، شورای نگهبان تشکیل شد.

حجت‌الاسلام ناصر محمدی با اشاره به جریان مشروطه اظهار کرد: قبل از انقلاب ایران به دلیل نبود شورای نگهبان برای نظارت بر قانون‌گذاری‌ها و تطبیق قوانین با شرع مقدس اسلام، جریان مشروطیت دچار انحراف شد و شکست خورد و با توجه به این عقبه تشکیل شورای نگهبان یک ضرورت غیر قابل انکار قلمداد می‌شد.

وی افزود: شورای نگهبان وظیفه تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و همچنین محافظت از آراء مردم در برابر هرگونه تخلف و تقلب را دارد.

حجت‌الاسلام محمدی اذعان کرد: همچنین در سال 79 با توجه به تاکید رهبری بر نظارت کامل  و موثر بر انتخابات‌ها در استان‌ها، دفتر شورای نگهبان در مراکز استان‌ها و بعد در سراسر شهرستان‌های کشور با حداقل نیرو که عمدتا از افراد چابک، امین و کاربلد هستند تشکیل شد.

وی ادامه داد: دفاتر شورای نگهبان  در طول سال اخبارانتخاباتی را رصد می‌کند و اگر از سرشناسان و افرادی که گمان می‌رود بخواهند در آن شهرستان یا استان کاندید مجلس شوند را به صورت کامل رصد کرده و سوابق آنها را بررسی می‌کند تا در صورت کاندید شدن بتواند به صورت دقیق در خصوص آنها اظهار نظر و صلاحیتشان را مشخص کند و خواهیم دید در آینده یک بانک اطلاعاتی دقیق از افراد بدست خواهد آمد.

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان یزد خاطر نشان کرد: از مهمترین وظیفه‌های شورای نگهبان جذب، گزینش، آموزش و نگهداشت ناظرین است که در انتخابات اخیر 3500 ناظر بر انتخابات در استان یزد نظارت داشتند و در مجموع استان یزد حدود 4 هزار ناظر دارد.

علت هجمه ها علیه شورای نگهبان

حجت‌الاسلام محمدی بابیان اینکه علت هجمه‌ها علیه شورای نگهبان واضح است گفت: شورای نگهبان در مهمترین جایگاه نظام، یعنی حفاظت از جمهوریت و اسلامیت جمهوری اسلامی را بر عهده دارد و این به ذائقه مدعیان دموکراسی و یعنی دشمنان خارجی و همنوایان داخلی آنها که به دروغ ادعای مردم سالاری می‌کنند خوش نم‌آید، همچنین همچنین شورای نگهبان اجازه نمی‌دهد قانونی تصویب شود که با اسلام مطابق نباشد و این نیز علت دسیسه و دشمنی علیه این ارگان است زیرا نمی‌خواهند احکام اسلامی در جامعه پیاده شود.

وی اظهار کرد: شورای نگهبان به هیچ گروه و جناحی اعم از صلاح‌طلب یا اصول‌گرا وابسته نیست، در مسیر ولایت و قانون عمل کرده و همیشه به‌خصوص در تایید یا رد صلاحیت افراد این مهم را عملی کرده و همین امر خود باعث عصبانیت طیف‌ها و گروه‌ها می‌شود.

انتهای پیام/ز.ک

 


جدیدترین ها جدیدترین ها