نمایش نمایش

شناسه : 29919059
مدیر کل استاندارد یزد:


مدیر کل اداره استاندارد استان یزد در جلسه کمیته عمران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ،گفت:من بعد و با هماهنگی سازمان مذکور، از محل مصرف بتن در پروژه ها و کارگا ه های ساختمانی نمونه برداری خواهد شد.

به گزارش یزدندا به نقل از یزدرسا؛ محمد حسین ماجدی اردکانی در این نشست، ضمن تشریح وضعیت کیفی واحد های تولیدی شن ،ماسه و بتن آماده در استا ن افزود:محصولات مذکور ، از سال 1381 مشمول استاندارد اجباری واقع شده و به دلیل اهمیتی که  در ساخت و ساز دارند،اداره کل استاندارد استان یزد با نمونه برداری از محل مصرف بتن و در صورت ضرورت ،مقایسه نتایج آن با نمونه های برداشته شده  از محل تولید موافق بوده  و آمادگی کامل دارد نمونه برداری را تا دو نوبت در سال هم انجام دهد.

وی ادامه داد:واحدهای تولیدی شن،ماسه و بتن استان یزد با همکاری انجمن صنفی مربوط،بهترین وضعیت را از لحاظ اقدامات کنترلی در کل کشور دارند، و با آموزش های ارائه شده به تولید کنندگان خوشبختانه روند کیفیت رو به رشد است.

مدیر کل استاندارد استان یزد خاطر نشان ساخت:تمامی واحد های تولید بتن آماده استان یزد،بتنC25 تولید می نمایند که امیدواریم با تصویب مراجع استانی،از سال آینده تمامی واحدها قابلیت تولید بتنC30 بدون بالا بردن قیمت و عیار سیمان را داشته باشند.

ماجدی اردکانی درپایان گفت:در حال حاضر 55 واحد تولیدی بتن آماده در استان یزد وجود دارد که تعداد 39 واحد دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد ، و مابقی هم در حال تلاش برای دریافت این پروانه هستند،ضمن این که مشکل اصلی آنها نداشتن پروانه های تولید از سازمان صنعت،معدن و تجارت و دیگر مراکز مرتبط می باشد.

شایان ذکر است،در این جلسه توافق شد تا با ایجاد دفتر استاندارد سازی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان،همکاری های جامعه مهندسی با اداره کل استاندارد به ویژه در خصوص خرید کا لا های استانداد توسط مجریان ساختمانی گسترده شده تا شاهد آرامش و انظباط خوبی در این فضا باشیم.
 

 


جدیدترین ها جدیدترین ها