نمایش نمایش

شناسه : 13620503
به مناسبت سالروز حضور حماسی مردم؛


در سالروز پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات خرداد ماه 92 همایش هایی تحت عنوان « پاسداشت حضور» در برخی شهرهای کشور برگزار می شود که بیشتر جنبه تشریفاتی دارد تا پاسداشت مردم.

یزد ندا، 24 خرداد ماه 92 بعد از ماه‌ها وعده انتخاباتی، مردم با حضور پرشور و حماسی خود در انتخابات دیگر بار در رفراندومی نامحسوس به جمهوری اسلامی رای دادند و از میان نامزدهای انتخاباتی برای حفظ آرمان‌های امام و انقلاب، بهبود اوضاع اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و .... به دکتر حسن روحانی که با شعار اعتدال وارد صحنه شده بود؛ رای دادند.


به عقیده کارشناسان و تحلیل‌گران سیاسی یکی از علت‌های پیروزی روحانی در انتخابات را بیان وعده‌های انتخاباتی اقتصادی و سیاستمداری وی بیان می‌کنند.


بهبود فوری اوضاع اقتصادی کشور، رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم، ایجاد اشتغال و تحقق سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبری در عمل نه فقط به زبان و شعار، احترام به منتقدان، رفع موانع تولید در آغاز کار، اصلاح نظام اداری، هدایت نقدینگی به سمت تولید، توجه به مسئله عدالت در مقوله رانت و تولید، اجرای اصل 44 قانون اساسی، توقف واردات محصولات کشاورزی، ساخت مسکن مهر، چرخش سانتریفیوژها، شایسته سالاری، مشورت در انتخاب وزرا، بازگشت احترام به پاسپورت ایرانی و .... همه از وعده های انتخاباتی دکتر حسن روحانی بود.


اما بعد از تحویل گرفتن دولت، برنامه‌های جامع دولت راستگویان محقق نشد و همه مشکلات را در ابتدا به خزانه خالی ، احمدی‌نژاد و دولتش نسبت داده و با گذشت زمان و مذاکرات 5+1 همه مشکلات حتی محیط زیست و آب خوردن هم به تحریم‌ها برگشت و در این برهه نیز عدم حل مشکلات به حاکمیت و این‌که اگر مشکلات حل نمی شود دلیلش این است که حاکمیت کلی با دولت همراه نیست.


و اینک در 24 خرداد ماه سال 94


رکود شدید، تورم‌های ملموس، بی‌احترامی ها به پاسپورت ایرانی، بی‌سواد و بی‌شناسنامه خواندن منتقدان، تعطیلی سانتریفیوژها، بی‌تدبیری در مذاکرات، لبخند به روی دشمن، بها دادن به آمریکا به بهانه روحیه مذاکره، سازش و روحیه صلح‌طلبی، احیای فتنه‌گران 88 بر خلاف مواضع رهبری، بی‌اهمیتی به فرهنگ ناب و اصیل ایرانی اسلامی و..... نقد هایی است که به دولت تدبیر و امید وارد است و در جامعه شاهد این مشکلات هستیم.


پاسداشت حضور این گونه نیست!


حضور مردم را باید پاسداشت، اما با تحقق وعده‌ها و نه به زعم خودتان با هزینه کردن از خزانه خالی برای برگزاری همایش‌ها با تبلیغات گسترده در سطح شهر و سفر وزرا برای سخنرانی، « برای دکتر حسن روحانی» با شعار اینکه « روحانی تنها نیست».


اگر خزانه خالی است و منابع کم، رهبری فرمودند از طریق صرفه‌جویی جبران شود، اما این همایش‌ها و هزینه‌ها اگر هم به گفته شما مردمی- بخوانید توده خاص- است و نمونه این همایشات مردمی هم که در سالن شهید پاکنژاد دانشگاه تربیت معلم یزد  با سخنرانی وزیر ارشاد برگزار می‌شود! اسراف است ، به مردم اسراف کردن را یاد ندهید.


دکتر روحانی و راستگویان محترم، توده ملت، منتقدان، دلواپسان همه و همه با شما همراهند و هدف همگی ما حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران و رسیدن پرچم انقلاب به دستان مبارک امام زمان (عج) است و شما هم اگر احساس تنهایی می‌کنید راهش همدلی و همزبانی با مردم و رفع مشکلات آنان و ایستادگی در برابر آمریکای جنایتکار است . موفق باشید


جدیدترین ها جدیدترین ها