نمایش نمایش

شناسه : 15420127
یادداشت/


به هر حال امروز نه فردا، تاریخ به رسم دیرینه خویش، دم خروس را از زیر کت انسان ها بیرون می کشد، پس چه بهتر که با مردم شفاف بوده و طبق فرمایش رهبرمان صریح سخن بگوییم.

یزد ندا؛ پس از آنکه دست پلید استکبار جهانی و در راس آن شیطان بزرگ آمریکا ، توسط امت غیور و فهیم ایران اسلامی ، از خاک پاک میهن عزیزمان کوتاه و در ادامه ، صورت متجاوز، با سیلی های سنگین و آتشین نواخته شد، شاهد چهره ای از خشم و غیظ دشمن و تقلایی بیهوده برای به دست آوردن منافع دوباره اش بوده و هستیم.


تقلایی که اگر چه 36 سال است که بی نتیجه مانده است اما همچنان لنگ لنگان ادامه دارد و علیرغم شیفتگی وخیانتِ اقلّیتِ غربگرا و خود فروخته های داخلی که اوج آن را در فتنه 88 شاهد بودیم ، راه به جایی نبرده است.


اما آنچه که نباید از آن غافل بود ادامه این کینه ورزی ها از سوی دشمن است، که متاسفانه بعضی خودی های غافل اما مدعی فهم سیاسی، نیز اصرار بر بزک چهره دشمن و یا فراموشی گذشته سیاهی دارند که توسط دشمن بر مردم ما روا داشتند.


در حالی که این اندیشه ، به حکم قرآن باطل و فاقد عقلانیت است؛ قرآن کریم با ندای "فاعتبروا یا اولی الابصار" ما را امر به نگاه همراه با عبرت می کند و مُسلّم آنست که کینه این شتر پایان ندارد و از آنجا که به "لات و عزی" سوگند خورده که شجاعان تاریخ را به خاک مذلت بنشاند؛ لذا بیشترین هوشیاری چه در بدنه خواص و چه در میان مردم را می طلبد.


اما آنچه که ما امروز با آن مواجهیم لفظی است با عنوان "برجام"که فارغ از محاسن کم رنگ موجود در آن ، از دالان هایی تشکیل شده که به قصد نفوذ به عرصه های مختلف کشورمان اعم از عرصه های فرهنگی، نظامی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی با ظرافت خاصی حفر شده اند.


البته بنده در این سطور کوتاه به دنبال نقد جزء به جزء و سیاه نمایی غیر منصفانه برجام نیستم اما نمی توان چشم را بر نقاط خطرناک و بسیار مشکوک آن بست و سکوت کرد.


عجیب تر آنکه مدعیان "برد برد" توافق هسته ای با نتیجه مضحک" 2-3 " این روزها، از شرح و بررسی این توافق به شدت پریشان خاطر و آشفته شده اند و از اینکه موارد رد وبدل شدۀ برجام در معرض مردم  قرار گرفته، سخت ناراحتند و با حمله به کمسیون بررسی برجام که توسط وکلای مردم در حال انجام وظیفه قانونی خویش هستند ، به نوعی دست به استبدادی میزنند که روز اول تحلیف از آن به خدا پناه برده بودند...


این اقدام ِ خلافِ قانون دولت، حتی با اعتراض رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان (سعید یاری) نیز واقع شد تا آنجا که اظهار داشت: "اولین نقطه ضعف برجام این است که ایران اسلامی با امضاء این متن سندی را قبول می‌کند که حکایت از تائید اظهارات دروغ طرف غربی مبنی بر تهدید بودن کشورمان است .


وی خاطرنشان کرد: امروز در برجام پس از ۱۵ سال سندی را ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد که مربوط به تهدید است را تحویل طرف مقابل یعنی آمریکا داده‌ایم و تهدید بودن خودمان را به دست خود امضاء کردیم."


به هر حال امروز نه فردا، تاریخ به رسم دیرینه خویش، دم خروس را از زیر کت انسان ها بیرون می کشد، پس چه بهتر که با مردم شفاف بوده و طبق فرمایش رهبرمان صریح سخن بگوییم.


نتیجه برجام هر چه که باشد، اجرای مشروط آن و یا عدم تصویب و عدم اجرا، همه باید مطیع قانون باشیم و از هر گونه دو قطبی در جامعه و تفرقه افکنی پرهیز کنیم. اما یادمان نرود که هدف مذاکرات مقابله با دشمن و دفاع از منافع ملت بوده و نیز لغو تحریم های ظالمانه، نه اینکه با سیاست ماشه، تحریم ها قابل بازگشت باشند.


و باید مراقب بود که برجام، پنجره ای نشود برای نفوذ دشمن و استیلای مجدد استکبار بر این آب و خاک مقدس و به تعبیر نورانی امام خامنه ای: شیطانی را که ملت از در بیرون کردند درصدد است از پنجره برگردد و ما نباید اجازه این کار را بدهیم.               نویسنده: هاشم تقدسی           
       شهریور ماه 1394

انتهای پیام/ ف

یزد رسا


جدیدترین ها جدیدترین ها