نمایش نمایش

شناسه : 34340246
امام‌جمعه موقت یزد:


امام جمعه موقت یزد با طرح این سؤال که کجای دنیا فولاد در کویر احداث می‌شود؟ گفت: برای کشت‌های پرآبخواه یزد هیچ برنامه ریزی نشده است.

به گزارش یزدندا، «حجت‌الاسلام‌ معزالدینی» امام‌جمعه موقت یزد در همایش روز ملی شوراها گفت: این‌طور نیست که مشورت تنها یک جنبه تعبدی داشته باشد بلکه این امر مهم پشتوانه عقلی و ضرورت فطری دارد.

وی با اشاره به اهمیت شورا اذعان کرد: بشر باید احتیاجاتش را در کنار دیگران رفع کند؛ پس بنابراین احتیاج دارد که افق پیش روی خود را روشن کند.

معزالدینی ادامه داد: مشورت یعنی انسان از عقل‌ها و اندیشه‌های دیگران می‌گیرد و به عقل خودش ضمیمه می‌کند که درنهایت افق دید خود را روشن‌تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کسی که مشورت می‌کند یعنی از عقل دیگران استفاده می‌کند، اظهار کرد: افراد با مشورت گرفتن درواقع چراغی برای راه خود روشن می‌کنند و خاصیت روانی مشورت این است که افراد از استبداد و تک‌روی فاصله می‌گیرند.

امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به اینکه در سوره شورا در قرآن کریم مشورت در کنار نماز و انفاق قرار گرفته است، گفت: پیامبر اسلام (ص) باوجودآنکه عقل کل است مأمور به مشورت می‌شود. طبق روایت نقل‌شده از شیعه و سنی ایشان حتی در اکثر جنگ‌هایشان مشورت می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه باید ایده‌های بهتر را از دیگران بگیریم، تصریح کرد: کسانی که باید خدمات به مردم ارائه دهند باید بروند در اقصا نقاط و نحوه ارائه خدمات شهروندی را مشاهده و یا متخصصان این حوزه مشورت کنند. استفاده ازنظر متخصصان در هر زمینه‌ای لازم است.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه مهمترین مسئله و دغدغه کشور و مخصوصاً استان یزد، مسئله آب است گفت: گفته می‌شود که جنگ آینده جنگ آب است، این جنگ به نوعی هم اکنون شروع شده نه اینکه قرار است شروع شود و نباید این چالش ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه مصرف آب فرهنگ سازی شود اظهار داشت: از این منابع باید به خوبی با کمک مردم و حاکمیت این مسائل به مسیر درست خود هدایت شود.

معزالدینی افزود: ما در این سال‌ها منابع بسیار زیاد آب داشتیم که بدون برنامه‌ای درست، همگی را استفاده کردیم که اگر فرهنگ سازی مصرف درست آب بود الآن با این مسائل و مشکلات مواجه نبودیم.

امام جمعه موقت یزد با تأکید بر اینکه همه مسائل، سرمایه گذاری و خرج بودجه برای آوردن آب نیست تصریح کرد: بخشی از این مسائل، مدیریت مصرف آب است که اگر به درستی انجام گیرد می‌توان امیدوار بود که در این سال‌های خشکسالی، بتوانیم این مشکل را مدیریت کنیم.

وی با طرح این سؤال که کجای دنیا فولاد در کویر احداث می‌شود؟ اذعان داشت: صنایع پر آبخواه مانند فولاد و کاشی در استان یزد در حال فعالیت هستند که و همچنین برای برخی از کشت‌های پرآبخواه نیز برنامه ریزی درستی در استان صورت نگرفته که بتوان مسئله آب را مدیریت کرد.

انتهای پیام/س*


جدیدترین ها جدیدترین ها