نمایش نمایش

شناسه : 34340384


معاون جذب و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد، گفت : سال گذشته مردم یزد حدود 23 میلیارد ریال جهت بازسازی مکان های مذهبی عتبات عالیات و همچنین پیاده روی اربعین حسینی کمک کردند.

به گزارش یزدندا به نقل از سرو ابرکوه؛ روز گذشته گردهمایی ستاد بازسازی عتبات عالیات، در دفتر امام جمعه ابرکوه در شهرستان برگزار شد.

ساخت 2 درب مطلا برای حرم حضرت مسلم (ع) با اعتبار 15 میلیارد ریال
حجت‌الاسلام سید حبیب الله میرخلیلی معاون جذب و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد، ضمن قدردانی از درصد بالای مشارکت مردم استان در این ستاد، گفت : سال گذشته این مردم حدود 23 میلیارد ریال جهت بازسازی مکان های مذهبی عتبات عالیات و همچنین پیاده روی اربعین حسینی کمک کردند.

حجت‌الاسلام میرخلیلی افزود : از محل کمک های مردمی 2 باب درب مطلا با اعتبار 15 میلیارد ریال، برای حرم حضرت مسلم (ع) ساخته شده است و امروز برای نصب به کشور عراق حمل می شود.

وی به استفاده 13هزار خشت طلا جهت ساخت گنبد جدید حرم حضرت امام حسین (ع) در شهر کرمان اشاره کرد و گفت : مردم شهرستان ابرکوه تا کنون در این زمینه هفت خشت طلا هدیه کردند.

استفاده از اسامی سیاهگبری و زرتشتی به جای نام های اهل بیت برای فرزندان توطئه دشمن
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه، ضمن تبریک اعیاد شعبان اظهار کرد : فرهنگ و سبک و سیره زندگی اهل بیت (ع) نباید از زندگی ما دور شود. زیرا دشمن تلاش می کند، بنیان اعتقادات شیعه که همان سیره اهل بیت است را با استفاده از فضاهای مجازی از بین ببرد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد : ترویج شعائر اهل بیت (ع) باید رونق بخش صحن و سرای آل اطهار (ع) باشد.

وی عنوان کرد : دشمن با همه توان برای زدودن نام و آثار اهل بیت (ع) به میدان آمده است و حتی زیرکانه انسان ها را تشویق می کند، تا اسامی سیاهگبری و زرتشتی را به جای جایگزین نام اهل بیت (ع) برای فرزندان خود انتخاب کنند.

همایش پیاده روی جهانی اربعین حسینی لرزه بر دل دشمن انداخته است
محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه، با اشاره به اینکه همایش جهانی پیاده روی اربعین حسینی (ع) نتیجه فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات است، اظهار کرد : این همایش و گردهمایی بی نظیر که ابتکار ظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، لزره بر دل کفار انداخته است.

کاظمی نسب تصریح کرد : پیاده روی اربعین حسینی (ع) هر سال با شرایط خاص و علیرغم توطئه های دشمنان و تکفیری ها، پر رونق تر و با سازماندهی بهتر، نسبت به سال قبل برگزار می شود.

انتهای پیام/ف


جدیدترین ها جدیدترین ها